| cicika a întrebat:

Vreau de ziua indragostitilor sa-i scriu o skrisoare iubitului cu tot ce simt pentru el! dar nu stiu mai exact cum sa o oformez, poate aveti voi idee. adica ma reper la cum sa arate plikul cum sa arate ea, in ce mod sa o scriu! Funda ofer!

Răspuns Câştigător
| BiuL a răspuns:

Super ideea ta! Te rog in primul rand sa scrii corect din punct de vedere gramatical si respecti forma unei scrisori adica minim trei pragrafe : introducere, aici ii poti explica de ce ii scrii scrisoara, apoi continut, aici poti avea mai multe paragrafe aici ii explici frumos ce simti pentru el, poti folosi si diferite figuri de stil, epitete, comparatii etc si o concluzie unde in principiu ii urezi Happy V Day si ii multumesti ca esti alaturi de tine. Incepi cu Draga X, scris la mijloc, apoi spatiu si apoi introducerea si la final dupa concluzie, te semnezi in dreapta jos, Cu drag/ Cu multa iubire/ Sarutati si imbratisari sau cum vrei tu si numele tau. Pe plic poti scrie de la Cicika numele tau pentru X numele lui, pe parti diferite sau poti sa nu pui scrisoarea in plic ci sa o faci sul si sa o legi cu panglica rosie. La sfarsit in loc de semnatura poti sa te rujezisi sa pupi foaia sa ramana buzele tale imprimate acolo.

1 răspuns:
| PupicAndreea a răspuns:

Buna! In primul rand trebuie sa ii transmiti prin intermediul scrisorii sentimentele tale pentru el. poti incepe asa Dragul meu, cu ocazia acestei zile destinate sufletelor pereche vrau sa iti spun prin intermediul acestei scrisori sentimentele mele sincere.Pana acum, acum si pentru totdeauna inima mea va fi langa a ta.Happy Valentine s Day! Te iubesc mult...