| elenush_6230 a întrebat:

vreau niste sfaturi happy deci am fost baiat care este mai mare ca mine cu un AN dar de cateva luni ne-am despartit am avut o relatie frumoasa. dar eu am ales sa ma despart de el pentru ca se supara repede, mai mereu cand vb pe mess ii ziceam ceva mai apasat. pa si imi inchidea. mi-a facut si o farsa mai neplecuta sad si m-am ales sa ma despart de el... dar acum imi cere scuze mereu imi cere sa ne impacam ...simt ca il iubesc imi este dor de el dar el nu are o reputatie prea frumoasa e mai nebunatic asa si pritenele mele daca ar afla ca m-am impacat iar cu el nu ar fi de acord niciodata nici parinti nici. nimeni. la scoala se "joaca " cu mine adica mai nubun cume el il iubesc mereu imi zice sa ne impacam ce fac? pls un sfat dau funda :X

Răspuns Câştigător
| Bloondyna a răspuns:

Cea mai mare greseala dintr-o relatie este sa asculti ce zic altiioh go on.Pana la urma cine e intr-o relatie cu el? Tu sau lumea, aici acum, e vorba numai despre tine si el. Daca un baiat mai "nebun" asa cum zici tu si iti zice sa va impacati dupa mine inseamna ca chiar tine le tine. Asculta inima, stiu ca e greu, nu stii cum sa faci asta, dar raspunde la intrebarile astea:
Chiar tii la el?
Iti e dor de el?
Erai mai fericita cu el sau esti mai fericita acum fara el?
Il iubesti, il mai iubesti?
Daca da atunci da impacate dar daca ai si cea mai mica indoiala gandeste din nou bine. Urmeaza instinctul, tu contezi acum, nu "ei".
Ai grija de tine si fii mereu tu:X:*

5 răspunsuri:
| EMYLYAKOS_8257 a răspuns:

Incearca sa nu te gandesti la ceilalti. gandeste-te la tine, tu esti cea care se impaca nu parintii nu prietenele. daca esti sigura ca-l iubesti atunci impaca-te cu el (eventual ii spui inainte sa nu mai faca ce a facut pana acum). iar prietenele tale daca iti sunt prietene cu adevarat te vor intelege

| elenush_6230 explică:

Prine exprsia se joaca cu mine adica in pauzele de la scoala imi mai pune cate o piedica etc...deastea tongue chatterbox

| vanny2000 a răspuns:

Eu zic sa iti asculti inima.Sunt sigura ca ai sa gasesti raspunsul.

| daniella_5715 a răspuns:

Parerea mea e sa stai stingura cu gandurile tale sa iti analizezi sentimentele mai bine, sa te gandesti la ce a fost intre voi, daca mai merita o sansa, cum ai reactiona daca s'ar mai repeta fazele pe care le facea. Tu sti mai bine ca oricine ce este in sufletul si in mintea ta.In legatura cu prietenele tale pot fi 2 cauze:-ori sunt invidioase, ori ele nefiind indragostite vad mai clar lucrurile(acelasi lucru si despre parintii tai). Daca ai realizata ca ai putut sa stai cateva luni fara el si fara sa ai ochii inlacrimati mereu dupa el, eu zic ca dragostea nu este asa mare si poti sa il lasi. Daca ti- fost extrem de greu fara el eu zic sa va mai dati si a doua sansa. Dar eu nu am inteles ce ai vrut sa spui prin se "joaca cu tine"...Iti doresc sa iei alegerea cea potrivita. te pup

| bebebita a răspuns:

Ascultati inima si atat.si iubitul meu e mai suparacios uneori. dar toate sunt trecatoare.lasa lumea sa vb daca il iubesti si vrei sa o luati de la capat impacate cu el restul lumii vor accepta.nu il pierde ca asa vor altii.bafta