| XxXFuCcckMyyyXxX a întrebat:

Bună!
Vreau sa cer sfaturi persoanelor sincere.
De multă vreme plac pe cineva timpul ( 2 ani si 4 luni/848 de zile) sunt deja major si n-am avut relații prin faptul ca plac foarte aceasta persoană. Mai de mult știa si mi-a spus ca nu vrea relații, am trecut peste după câteva luni si-a făcut o relație cu un tip care îmi este superior, este mai frumos, odată ce s-a îndrăgostit unul de altul, e clar problema la mine.
Si pe parcurs am luat decizii proaste, am plecat din tara, am renunțat multe din cauza asta, mi-am ajutat prietenii in dragoste, probleme dar când aveam nevoie de ajutor nu eram ascultat.
Am luat niște decizii foarte proaste si aici intervine problema, din cauza ca mi-am pierdut viata sociala, am plecat din tara si acum nu mai e loc de întoarcere si de la un timp am verificat pe internet si am simptomele depresiei. Chiar zilele astea voiam sa-mi iau viata, stau zile întregi singur, fără prieteni, n-am avut relații, n-am persoane lângă mine sa ies la o plimbare sau măcar sa schimb o vorba, n-am terminat nici liceul, n-am sa am un job bun.
Si va rog sa nu menționați ca trebuie sa ma reîntorc, in următorii ani nu am cum. Sunt extrem de urât, chiar zilele trecute treceam pe lângă niște tineri si s-au ras de aspectul meu. Bine, in general nu vorbesc despre mine si nici nu prea cer nimănui atenție. Dar chiar as avea nevoie de un mic ajutor.
Știu, toți întâlnim probleme, eu sunt la slab din punct de vedere emoțional.
Menționez, știu diferența între tristețe si depresie si din câte vad, aceasta boala si-a făcut apariția si in viata mea.
Am încercat zilele trecute sa apelez la un psiholog. Si nu pot sa uit aceasta persoană, e prima data când m-am îndrăgostit de cineva, mai demult ne cunoașteam bine si eram prieteni, astăzi nici nu ma baga in seama si sunt sigur ca este din cauza aspectului fizic, consider ca am o personalitate pozitiva si fac multe persoane sa râdă cu autoironia mea, singura calitate.
Acum degeaba, îmi arde gândul ca sa scap de toate problemele.

Răspuns Câştigător
| Mi828 a răspuns:

Foarte urat ce răspunsuri ți-au dat celalalte persoane. Bai dacă un om nu se simte deloc bine de ce naiba trebuie sa îl judeci? Dacă vrei sa comentezi sau nu îți convine ceva de ce îți pierzi câteva minute din viața sa citești și sa răspunzi la ce o spus el? Stați calmi ca omul asta va ajunge mult mai bine in viața de cât voi. Râdeți voi ce râdeți dar sunt sigura ca vouă nu va este mai bine și comentați doar ca sa nu comenteze alții de voi. Sau deja au făcut-o laughing. Oricum tu ar trebui sa ieși mai mult. Ai spus ca ești major. Atunci du-te pe la petreceri și așa mai ales ca este vara. Încearcă sa te împrietenești cu lumea. Nici eu nu pot spune ca sunt frumoasa sau ca am mulți prietenei dar totuși încerc sa ma suport singura emoțional pentru ca crede-ma ca nu vrei sa faci acum o greșeală care mai târziu sa o regreți. Ai toată viața in fata și ești în stare sa faci mult mai multe decât crezi. Doar gândește-te ca totul va trece și ca merita și ca vei fi bine după. Succes. Și sper sa nu faci o prostie. Dacă vrei trimite-mi mesaj pe privat sau Lasă-mi Instagramul sau Facebookul tău ca sa mai vorbim. Cred ca te pot ajuta puțin.

| XxXFuCcckMyyyXxX explică (pentru Mi828):

E părerea lor, fiecare spune ce simte. M-am obișnuit cu criticile.
Oricum mulțumesc foarte mult, apreciez răspunsul tău. Doar ca aici e problema mi-e greu sa am o viata sociabila deoarece arat foarte nașpa. Si am fost de multe ori criticat si luat în ras si de către profesori pentru aspectul fizic. In fine, nu vreau sa ma plâng de viata mea, mulțumesc ca am un acoperiș deasupra capului, am probleme cu odihna si familia, prieteni nu-mi sunt alături.
Dar mna asta este, fericirea nu e pentru toată lumea. Mi-e greu sa merg la petreceri, sau sa ies afară. Si nu-mi pasa dr alte fete, chiar niciodată n am pus suflet pe altele. Și nu voi ajunge ceva in viata

3 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Chiar zilele astea voiam sa-mi iau viata
Serios? Și cum ți-a venit idea asta? Hai, povestește!
am plecat din tara,
Ai reușit să muncești acolo? Ești bun, frate! Felicitări!
am simptomele depresiei,
Ce simptome ai, hai povestește!
chiar as avea nevoie de un mic ajutor
Și cum te putem ajuta?
Si nu pot sa uit aceasta persoană.
Nici n-o să o uiți, că ai memorie bună.
Dar cum ai găsit-o pe ea, caută alta.
consider ca am o personalitate pozitiva
Eu sunt 100% sigur de asta. Un om cu personalitate pozitivă se descurcă în viață.
fac multe persoane sa râdă cu autoironia mea,
Dar ești fantastic. Autoironia este o caracteristică a oamenilor de geniu, ar fi păcat să te spânzuri pentru o muiere care nu a știut să îți aprecieze calitățile.

| Addrriiaannaaaa a răspuns:

Hei,nu trebuie sa disperi dupa fetelaughing)) vei gasi cu siguranta una care sa te placa asa cum esti,nu-ti mai fa ganduri cu aceasta ''fata''. Iesi pe afara si plimba-te cu bicicleta sau ia-ti un catel si joaca-te cu el te va face sa te simti mai bine, asculta muzica care iti dau un vibe bun si te uita sa uiti de ''domnisoara''.Eu am avut experiente nasoale cu fetele, am ales sa fiu singur, nu din cauza aspectului meu ci din cauza comportamentului ca sunt hiper-glumet si nu le place numindu-ma ''copil'' asa ca nu dispera dupa fete, asteapta pana o vei intalni pe aleasa, sper ca ti-am fost de ajutor laughing