| IoanaIoa1230987 a întrebat:

Am nevoie de putin ajutor! Acum 6 luni m`am despartit de un baiat! Zilele trecute m-am intalnit cu el si eram foarte agitata, el se uita cu niste ochi la mine ....era ca si cum imi zicea " te iubesc". si eu ma uitam la el...si ne priveam unul pe altu`. nu a fost cine stie ce.
In timp ce vorbeam el mi-a zis : era frumos daca mai eram impreuna noi ..si eu i-am zis ca da love struck. si imi pare rau ca nu e asa..pentru ca din cauza mea nu mai suntem impreuna... [ nu l-am inselat sau asa..numai ca am avut probleme, eram confuza si nu am stiut sa i explic. deloc..si m`am indepartat de el si na`...].
As da orice sa fiu cu el din nou... m-a dat putin peste cap faza cu " era frumos daca mai eram impreuna ".Ce ar trebui sa fac?!
Voi baietii de ce a`ti zice asa la fosta?

Mentionez ca are prietena de 2 luni si cica au fost buni prieteni timp de 3 ani!
Multumesc! puppy dog eyes.

7 răspunsuri:
| iiSceneXX a răspuns:

Buna.
Inseamna ca i-ai fost draga, si ii pare rau dupa tine. Nu ai ce face. Lasa-l sa fie cu fata respectiva, si daca se vor desparti, sa-l consolezi si sa iti incerci norocul. Ai grija, bafta

| neutrino a răspuns:

Unele despartiri iti lasa un gust amar, altele nu, pe unele le regreti ( si este frumos sa recunosti acest lucru), pe altele nu le regreti ( si este frumos sa nu comentezi nimic despre ele). Indiferent cum a fost o relatie, este bine sa intelegem ca a fost o experienta de viata, frumoasa sau mai putin frumoasa, dar nu trebuie sa ne reintoarcem, trebuie sa mergem inainte, pe un nou drum.

| diavolitadulce a răspuns:

De ce ai repeta o greseala. Daca s-a intamplat sa va despartiti clar nu el este alesul. o alta sansa ar fi de esec. parerea mea. Ramane la aprecierile tale

| IoanaIoa1230987 explică (pentru diavolitadulce):

El mi-a cam dat de inteles ca mai tine la mine.
Si eu in momentul asta doar la asta ma gandesc. sa fiu cu el si sa repar la ceea ce am dat cu piciorul...
Ai merge mai departe in ciuda a ceea ce simti?

| diavolitadulce a răspuns (pentru IoanaIoa1230987):

Nu stiu, situatia este foarte grea, sunt constienta. Dar nimeni nu iti poate impune ce decizie sa iei. Tu esti singura persoana capabila de a face o alegere

| stef112 a răspuns:

Iti voi raspunde in patru cuvinte:Ce iti spune inima!

| 69AnonimuS69 a răspuns:

Eu zic sa stai la locul tau si sa-ti gasesti altul. Sa se uite cu niste ochi la tine nu inseamna nimic. Mai ales ca are prietena. Daca se da la tine e un nesimtit ca isi inseala noua prietena. Asta este parerea mea personala.