| bianca37 a întrebat:

Buna, vreau sa fac o schimbare în privința mea. Vreau sa am mai multă încredere în mine, vreau sa ma schimb! vreau sa devin o alta persoana cu mai multa încredere în ea, cu tupeu, fără a-i mai fi frica să își spună propria părere, nu mai vreau sa fiu aia fata timida, tăcută si naiva de care își bate toata lumea joc, de care toată lumea face mișto, o ia în ras și de proasta... în primul rand cum as putea sa-mi recapăt încrederea in mine? în al doilea rand, cum sa fac schimbarea aceasta? ce trebuie sa fac? fără hate, va rog. aștept raspunsuri sincere

2 răspunsuri:
| nevermatch a răspuns:

Baga astea bine la cap
- nimanui nu ii pasa cu adevarat ce gandesti
- daca te judeca o fac pe moment apoi isi vad de viata
- parerile altora nu au niciun impact in viata ta, nu iti dau de mancare
- nu e sf lumii daca spui ce gandesti, efectiv nu te omoara nimeni pentru ca ai o parere
- si daca ai o parere gresita, sa gresesti e omeneste si e penibil doar sa nu inveti din greseli

| bianca37 explică (pentru nevermatch):

Mulțumesc din suflet! o sa ti ascult sfaturile mulțumesc încă o data