| anonim_4396 a întrebat:

Buna!
Vreau sa imi achizitionez o pereche de jeansi noi.
Dar nu stiu ce se mai poarta...
thinking
Idei?!
Funda

Răspuns Câştigător
| Kasia a răspuns:

Aici depinde si de stilul tau.
eu ti-as recomanda o pereche de jeansi skinny cat mai simplii si clasici.de ce? pentru ca pot fi purtati cu orice!
daca nu vrei skinny iti poti lua cu o croiala dreapta sau chiar usor evazati(se purtau la inceputul toamnei, vazusem prin multe magazine).In orice caz eu zic sa iti iei orice in afara de cei rupti(foarte tare).cei uzati sunt mult mai ok insa pentru sezonul rece in care ne aflam mizez mai mult pe cei simpli.mi se par foarte invechiti si nu sunt asa usor de asortat.iti voi arata cateva modele pe placul meu.

http://www.stradivarius.com/......st%2Bjeans

http://www.zara.com/......ITH%20ZIPS

http://www.pullandbear.com/......9022/JEANS

daca vrei colorati ai putea incerca intr-o nuanta inchisa, nu foarte tipatoare pentru ca acelea sunt pentru sezonul cald.

http://www.asos.com/......oduct.aspx

am inteles ca vrei jeansi insa nu ma pot abtine sa nu iti arat pantalonii mei preferati din aceasta perioada

http://www.asos.com/......oduct.aspx

alte perechi de jeansi
http://www.asos.com/......oduct.aspx

si acestia inchisi, de mai sus sunt foarte versatili.

poti incerca si mai deschisi

http://www.asos.com/......oduct.aspx

sfatul meu: alege unii simplii daca vrei sa ii porti in timpul zilei. talia ar trebui sa fie normala sau inalta, sa fie de calitate ca sa te simti comod si sa fii absolut sigura ca iti plac, ca ai cu ce sa ii porti si ca iti vin perfect.

| Kasia a răspuns (pentru Kasia):

Cand am spus ca mi se par invechiti, m-am referit la cei rupti excesiv.

| anonim_4396 explică (pentru Kasia):

Vaaaaai ce frumosi sunt pantalonii taai :X
La silueta mea ar fi perfectiiii
Avand in vedere ca sunt inalta (175 cm) Sunt slaba..insa fundul este totusi mare (cel putin asa ma vad eu )

Intr-adevar mi-ai dat multe perechi de jeansi pe gustul meu si fii sigura ca o sa imi iau cul putin o pereche!
Insa pantalonii (preferatii tai)Cu siguranta o sa mii cumpar daca gasesc un magazin ASOS!
Te pup!

| Kasia a răspuns (pentru anonim_4396):

Din pacate poti comanda doar de pe net daca ii vrei chiar acel model pentru ca asos nu exista la noi, in Romania din cate stiu eu.dar cred ca se gasesc si prin alte magazine acest model si poate chiar un pic mai ieftini.big grin

| anonim_4396 explică (pentru Kasia):

Am sa caut! :*

10 răspunsuri:
| XalexandraX a răspuns:

Cauta pe net

| JamilaGizeh a răspuns:

Crede-ma ...chiar nu conteaza ce se mai poarta, conteaza doar daca iti sta bine si te avantajeaza.La magazine oricum o sa gasesti modele care se poarta si la moda
.

| Mariana2B a răspuns:

Depinde de preferintele tale moda nu e fixa doar pentru snobi :p care fac exact ceea ce vad desi nu le place

| para001 a răspuns:

Rap
cu 4 nr mai mari

| ChloeCupcake a răspuns:

Hei! Uite mie imi plac blugii stramti, dar nu ff rupti. Eu cred ca se vad bine aceia inchisi la culoare. Blugi colorati, hmm... am vazut o pereche de blugi in Zara Trafaluc kaki si nu erau mai mult de 100 cred. Si se vedeau foarte bine. Sau se mai poarta si cei visinii, am vazut multe perechi, prin Pimkie, Zara, etc. Am mai vazut niste perechi de blugi in H&M albastri, cu floricele albe mici multe pe ei. Daca ai stilul mai crazy, eu iti recomand o pereche in acel gen sau blugi colorati, cum am spus mai sus. Daca nu, blugii inchisi la culoare eu zic ca dau bine pe oricine. :*

| YourDreams a răspuns:

Eu zic sa iti cumperi ceea ce iti place tie. La moda acum am vazut ca sunt blugii cu talie f.inalta cu 5 sau 6 nasturi,sa-ti fie unpic mai jos de sani, sau blugii colorati (coral, albastru nocturn, verde, portocaliu)
Sper ca te-am ajutat. Funda?happy