| alle332 a întrebat:

Vreau sa imi dati si mie niste sfaturi![3]
1.Imi place de un baiat de la mine de la scoala! Ce sa fac cum sa ma dau pe langa el ca si el sa ma placa?
2.Cum sa ma imbrac adecvat? Sunt in clasa a6-a si port vesta ca si uniforma
3.Sunt tunsa scurt ce ii pot face la par sa stea bine ps este foooarte cret si faza cu placa am incercat-o dar m-am plictisit sa il tot indrept
Multumesc anticipat
Allle
Funnnnda:X:Xlove struck

Răspuns Câştigător
| DoodleEver2 a răspuns:

Buna si tie happy

1. Pai incearca sa-i arati lucrul asta, stai mai mult pe langa el, radeti, faceti glume ca si cum ati fi foarte buni prieteni lasa-i impresia ca esti interesata de el. In plus ii poti face complimente despre parfumul cu care se da sau "noua freza", baietilor le creste inima sa auda lucrurile astea laughing

2. Eu zic (, ) ca imbracamintea conteaza si de cum arati, mai inalta mai scunda, mai plinuta sau mai slabuta dar incearca o pereche de blugi mai stramti + tenesi + un tricou alb cu imprimeu + vesta descheiata sau blugi stramti / colanti negri + balerini + camasa ( si curelusa la camasa ) si zic ca aici nu mai e nevoie de vesta... o poti lua la tine pentru orice eventualitate

3. Incearca sa indrepti doar bretonul sau in cazul in care nu ai partea parului din fata, iar exact in spatele bretonului poti prinde parul cu niste agrafe happy

Sper ca am fost de ajutor, astept sa-mi spui daca a mers, o zi buna :*:*

| alle332 explică (pentru DoodleEver2):

Astept raspunsurii mai multe dar tu esti primma caruia i-as da fundalove struck
SUnt mai plinuta
si mai scunda

| DoodleEver2 a răspuns (pentru alle332):

Te avantajeaza negrul! Incearca sa te bronzezi nici prea mult nici prea putin si lasa-ti parul sa creasca te va avantaja mult

| alle332 explică (pentru DoodleEver2):

Sunt deja creola[asa e pielea mea]nu-s tiganca

7 răspunsuri:
| Pawesome a răspuns:

1.Devino amicul lui, petru ca esti de abia in a 6-a, e tot de ce ai nevoie deocamdata, daca crezi de cuviinta, depaseste stadiul de amic.
2.Ia-ti blugi, cu un tricou simplu si vesta, arata bine, si cum e cald, adauga niste sandale
3. Intreaba o coafeza cam ce frizura te-ar avantaja, sfaturile sunt pe gratis

| EmaEmax a răspuns:

Conteaza aspectul fizic, dar nu in mare masura.Crede-ma,poti tu sa te aranjezi non-stop ca daca esti timida si retrasa cu siguranta nu prea te va baga in seama.
Fi tu insuti, nu te mai gandi asa mult la el dar stai in preajma lui, distreaza-te, razi, comunica si vei vedea ca te va observa si se va baga singur in vorba cu tine.Nu incerca sa pari altfel decat esti.

| cookyeh a răspuns:

Esti in clasa 6-a. la anii astia nu cred ca aspectul fizic il intereseaza pe un baiat, probabil ar fi coplesit de emotii daca i-ai spune ca iti place de el. baga-te in seama cu el, saluta-l mereu. nu stiu ce iubire iti trebuie tie la anii astia.

| DoodleEver2 a răspuns (pentru cookyeh):

Buna

Nu stiu daca ai observat dar baietii nu se mai uita de mult la caracterul si personalitatea fetelor si sunt obisnuiti ca fetele sa-i placa asa ca nu va fi mare branza daca ii va spune asta. Am trait asta pe pielea mea acum ceva ani. In plus nu cred ca e iubire, nu are cum oh go on este doar atractie si mi se pare perfect normal ca la varsta asta sa inceapa sa ii placa de cate un coleg happy

O zi buna pa`pa wave