| anuska a întrebat:

Buna vreau sa imi fac inca o gaura in ureche cu un ac steril.
se poate infecta?
cum sa fac sa nu se infecteze?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Heyla,Anu stiuka! kiss
Cu un an in urma,mi-am facut si eu a treia gaura in ureche folosind un ac steril. Nu as mai face asa ceva si nu as mai sfatui pe nimeni sa o faca. sad
In momentul in care iti faci gaura,nu simti o durere prea mare,decat o mica intepatura. Dar eu am avut ghinionul sa mi se infecteze. Urechea mi s-a inflamat. Cateva nopti nu am mai putut dormi pe partea stanga. Pana la urma nu am mai rezistat si mi-am scos cercelul,dar urechea mea nu si-a mai revenit pana nu am tratat-o cu ceai de pelin.
Totodata,o colega de-a mea care si-a facut gaura prin aceeasi metoda,nu a patit nimic happy. Nu i s-a umflat si are gaura chiar si acum.
Eu zic mai bine sa mergi la un salon sa iti faci. Nu risca, fiindca chiar doare daca ai nesansa sa ti se infecteze si tie, asa cum am patit eu :-ss
Take care! kiss
♥-Marmelade-♥

1 răspuns:
| GumitzaDePepene a răspuns:

Eu mi-am facit cu ac steril si am folosit sare ca sa nu mi se infecteze
ustura putin dar merita