| CHUpopCHU a întrebat:

BUNA... CUm as putea sa imi fac parul ondulat(doar la varfuri) dar fara placa, ondulator etc(cele care ard firele si le despic

Multumesc...astept cele mai bune raspunsuri! FUNDA!

4 răspunsuri:
| FashionVictim93 a răspuns:

Pai fa-ti mai multe codite si prinzi coditele de unde vrei sa inceapa parul sa fie ondulat.uda partea care vrei sa fie ondulata si impletest'o strans..Eu fac asta seara si a doua zi ii dau drumul. sper sa te fi ajutat happy

| Dănuuuuu a răspuns:

Uite cum îl fac eu și rezistă destul de mult, comparativ cu buclele făcute cu placa.
Iei o bucată lungă cam de 10 cm de material și o bucățică de hârtie. Înfășori hârtia în mijlocul materialului. Îți uzi părul și iei câte o șuviță pe care o înfășori pe hârtie. Iei capetele materialului și le legi cât mai bine. Aștepți să se usuce și le desfaci.
Baftă :*!

| HeeSun a răspuns:

Http://www.youtube.com/watch?v=WoZ2QGq0n4A Uita-te aici eu am incercat si ies foarte frumoasa. Poti sa incerci si cu o bucata de material nu numai cu fasii de hartie