| IdunnaEnsiferum a întrebat:

Bună, vreau să mă mut din semestrul al doilea la un alt liceu, eu fiind în clasa a x-a. Am înţeles că media cu care se intră e cea din clasa a 9-a, e adevărat? adică nu mi se pare corect, cineva de la un liceu mai prost poate avea media mai mare pentru că la ei e mai uşor şi îmi ia locul.

4 răspunsuri:
| Vvistula a răspuns:

Nu se ia in calcul nicio medie, faci cerere, duci ce trebuie, daca te muti pe acelasi profil e ok daca nu o sa dai diferente.

| rapp2020 a răspuns:

Si eu m-am interesat sa ma mut de la liceul care sunt.Deci stiu sa-ti raspund, da pai conteaza media anuala de anul trecut nu conteaza media semestriala care o ai acumabig grin

| GYGYLATINO a răspuns:

Depinde daca vrei sa te muti fa-ti cererea de transfer la un alt liceu si daca in liceu care vrei alt profil va trebui sa dai cateva diferente bafta

| Lleisha a răspuns:

Se ia in calcul media cu care ai intrat in clasa a X-a.