| anonim_4396 a întrebat:

Buna, sunt in clasa a9a la un liceu tehnic si nu ma prea descurc. Nu-mi iese media cam la 3 materii, pe semestrul intai abia am trecut, as vrea sa ma transfer la profesionala dar nu ma lasa parintii, am tot insistat dar nimic. Odata mi-a tras taicamiu si pumni cand a auzit ca vreau sa ma transfer, ma obliga sa fac liceul, profesionala are sectie de mecanic auto si eu as vrea sa fiu mecanic auto. Niste sfaturi. Mi-as dori sa ma pot transfera

Răspuns Apreciat de Editori
| Cannibal a răspuns:

Păi dacă asta îți dorești de ce trebuie sa stea ai tăi în fața visului tău?
Încearcă să vorbești cu ei și să le spui că tu asta îți dorești sa faci pe viitor să fi mecanic + că se câștiga destul din bine din aceasta meserie. Și decât sa faci 4 ani degeaba și să nu iei bacul nici așa nu-i ok măcar cu cât faci profesională ai o meserie.

1 răspuns:
| iQAnonim a răspuns:

Ia-l pe tatal tau separat, i-ai o bere ceva si incepe o discutie serioasa cu el in legatura cu asta, daca nici asa nu merge, sansele tale sunt cam nule.