| Doarof3 a întrebat:

Vreau niște sfaturi pentru liceu. Dacă ati putea să îmi da-ți câteva, ar fi perfect.

Răspuns Câştigător
| Wheizii a răspuns:

Incerca sa fii tu insuti si sa nu te dai ce nu esti, colegii te vor aprecia pentru cine esti cu adevarat. La inceput toti[ inclusiv tu]o sa fie miere si zahar dar pe parcurs o sa vezi ca nu toti sunt oameni buni. Iti mai dau un sfat, la inceput sa nu te imprietenesti cu nimeni pentru ca atunci cand o sa se faca grupurile clasei poate o sa vrei sa stai cu alte fete si nu o sa mai poti,[nu mereu]. Cel mai bine e sa incerci sa cunosti pe toata lumea si sa lasi cateva luni sa treaca sa vezi un te potrivesti, cu fete vrei sa stai etc etc etc. La inceput sa tragi tare la invatatura ca sa dai o parere buna profesorilor. Bafta

3 răspunsuri:
| RainmakerX a răspuns:

Niciodata sa nu-ti barfesti colegii, nici macar cu prietenii.
De exemplu, daca cineva spune "X este... pentru ca sta cu unul cu 10 ani mai mare", tu poti sa raspunzi numai cu lucruri precum "Fiecare isi traieste cum vrea viata."

Exista colegi care au fel si fel de situatii. Cu cat comentezi mai mult de altii, cu atat o sa se comenteze mai mult de tine.

| Catalina990099 a răspuns:

Pentru liceu în legătură cu ce?