| Giulia97Anna a întrebat:

vreau sa pun o intrebare pentru fete, voi pe la ce varste ati inceput sa va machiati? eu pe la 12 dar numai cu fard si foarte rar, deci astept raspunsurile voastre

4 răspunsuri:
| AlinaaAli a răspuns:

Eu am inceput sa ma machiez cred ca de pe la 16-17 big grin
Pentru ca prietenele nu se prea machiau, nu am fost tentata si eu, si cred ca a fost ff bine!
Nu e prea bine ca de la varsta asta sa te impodobesti ca un brad de craciun, pentru ca fata ta o sa aiba de suferit!
Lasa ca ai timp sa te machiezi mai incolo, nu iti strica fata de la varsta asta!

| CopilașTembel a răspuns:

De la 12 ani tongue am inceput cu rimel si luciu de buze.

| SchiZz20CMrecords a răspuns:

De pe la 12 ani.
Oricine se poate machia, DAR trebuie sa si stie cum sa se machieze.

| Giulia97Anna explică:

Da,ai dreptate asa am patit la inceput, dardupa aceea m-am descurcat