| <3dark-shadows<3 a întrebat:

Intrebare pentru fete tongue Voi la ce varsta ati inceput sa va machiati? La ce varsta credeti ca as putea sa ma machiez?

Răspuns Câştigător
| Silvia a răspuns:

Eu nu mă machiez de obicei.
Şi nu este o vârstă de la care e bine să te machiezi.Fiecare o face atunci când vrea, însă eu cred că machiajul este pentru a îţi ascunde imperfecţiunile şi trebuie folosit cât mai târziu, atunci când pielea îmbătrâneşte, nu de la 14 ani când nici nu ai nevoie.

4 răspunsuri:
| paramore a răspuns:

Eu am inceput pl 14ani, la inceput ma impodobeam ca o sorcova, asa mi se parea mie ca imi sta binehee heedar pe urma am mai rarit, acum ma machiez numai dk ies, dar stiu p candva care sta machiata si in casa, ca sa nu mai zic ca nu iese nici la paine fara machiaj.dk ai o varsta frageda evita sa te machiezi strident, sau mai bine deloc. dar na, dk vrei sa te faci mumoasa foloseste niste culori simple si nu la amesteca prea tare

| zorialbi a răspuns:

Esti frumoasa asa naturala cum esti, cum te-a creat Dumnezeu, nu ai nevoie de machiajhappy Machiajul e doar o masca si iti ascunde adevarata frumusete.

| kaya a răspuns:

Nu e bine sa te machiezi asa devreme, esti mica ai timp.Acum ai o fata foarte fina si foarte tanara nu cred ca ti-ar trebui machiaj, in primul rand machiajul strica fata si daca te machiezi de la varsta asta va deveni o obisnuinta.winking eu nu o fac decat cand am eu toane sau cand merg undeva atat si cred ca m-am machiat prima oara pe la 17 aniwinking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Www.aschiutta.com Un blog unde ai ce vedea...