| anonim_4396 a întrebat:

Vreau sa scriu o carte despre o fata care devine dependenta de droguri si nuprea am ideii de numewinking Ceva sugestii?batting eyelashes O sa pun inceputul aici dar nu prea va dati seama din inceput despre ce este vorba.

Eu sunt Sahara McConner. Da, ciudat nume, probabil parintii mei au fumat prea multa iarba de m-au numit asa. Noroc ca am gasit o prescurtare potrivita: Sara. Am cinsprezece ani iar in 23 iunie inplinesc saisprezece. Eu am parul negru ca carbunele si ochii mei au culoarea cerului. Un albastru mai frumos n-am mai vazut. Sunt totusi asa diferita de sora mea mai mica, Melinda. Ea are parul saten si ochii ca doi carabusi negri. Arata ca doua margele care oricand o pot convinge pe matusa noastra de nevinovatia ei. Puteai crede ca diferenta de 8 ani ar opri-o sa ma santajeze, dar ea este o mica (mare) vulpe. Cam atata despre familia mea. Sa trecem la noii mei colegi.
Acuma doua luni ne-am mutat in California, San Diego. Merg la liceul de stat "Shining Minds", un liceu cu aproape 2.000 elevi. Sunt in clasa a zecea a si pot spune ca am cele mai bun comportament si cele mai bune note. Toti colegii sunt foarte primitorii dar este o fata in clasa mea care pur si simplu ma uraste. Cum ma imbrac, ce fac, cu cine ma intalnesc si in plus diriginta noastra m-a pus in banca cu prietenul ei, Brad. Nu ca as avea ceva cu el dar ea crapa de ciuda. Scorpia se numeste Sofia. O blonda cu ochii verzi. Totul a inceput cand am avut o discutie mai serioasa cu Alex, un frumusel cu parul negru si un abdomen pe care oricine l-ar invidia…
- Saraaaaaaaa! ma striga Jenna. Imbraca-te ca o sa intarzii la scoala!
Perfect iarasi incepem. Este din nou Luni, cea mai mizerabila zi din toata saptamana.
- Cobor peste cinci minute, acum imi fac parul! De fapt cred ca vor trece si cinsprezece minute si eu tot in camera mea voi fi. Matusa mea isi face griji ca voi intarzia la ora de matematica. Oricum profesorul meu avea criza varstei de mijloc si toata lume zicea ca trece printr-un divort deci isi cam uita planurile de lectie pe acasa. Nu ma stresam.
Intr-un sfarsit, cand am ajuns la masina, m-am asezat pe locul pasagerului si mi-am prins centura. Doamne cat de mult asteptam sa am premisul acela si sa pot merge singura la scoala. Mi-am scos capul pe fereastra si l-am vazut pe Alex, un coleg de scoala. Fugea ca sa prinda autobuzul.
- Jenna, am vazut un prieten. Putem sa-l luam si pe el pana la scoala? Am intrebat-o.
- Da, desigur.
Am oprit in fata statiei de autobuz si l-am invitat pe Alex in masina. A parut dea-dreptul surprins.
Am ajuns la scoala si ne-am grabit amandoi sa ajungem la matematica, care era in aripa B, in celalalt capat al campusului.
- Sara, tot am vrut sa te intreb cum de nu vi cu parinti tai niciodata? Numa pe matusa ta am cunoscut-o.
- Parintii mei au murit intr-un accident de masina. Se certau si se pare ca tata a pierdut controlul masinii si a intrat pe contrasens intr-un camion. Fara supravietuitori.
- Imi pare rau, spuse el cu regret.
- Nu, nu trebuie, oricum s-a intamplat acum 3 ani. Hai sa ne grabim ca sa ajungem la ora. Si cu asta am incheiat conversatia.
Ora de matematica a trecut de parca nici nu a fost.
Domnul BullDog de romana imi daduse patru pentru ca nu mi-am facut compunere obligatorie despre cuvantul zilei: Familie. Alex a inceput sa-mi ia apararea si sa se certe cu el. Si asa am ajuns amandoi la detentie pana la ora trei jumate.
- Scuze ca te-am bagat in asta, mi-a spus el.
- Nu-I nimic. Mersi ca mi-ai luat apararea in fata BullDogu-lui.
- N-ai pentru ce. Stiu si eu cum este sa pierzi pe cineva. Cand eram mai mic am avut un frate. A facut cancer si a murit. Sti cum se zice: Ca atunci cand afli ca ai cancer poti foarte bine sa-ti scrii testamentul. Nuprea avea sanse.
- Imi pare rau, I-am soptit.
- Ce faci dupa scoala?
- Nimic, cred. De ce?
- Sara, eu Alex Smith, te invit sa vi cu mine la o petrecere pe malul marii. La cat sa vin dupa tine? Si nu accept NU ca raspuns, mi-a zambit el.
- La opt sunt gata. O sa te invite Jenna in casa, vai cat o sa rad de ea.
- De ce?
- Pai… Ii garaghioasa cand isi face griji pentru mine. Da eu nu cred ca tu esti un pedofil sau un peste slinos. Deci sa stii la ce sa te astepti.
- Ma pot descurca cu orice. Vin la opt.
Nu stiu cum am ajuns acasa, totul s-a petrecut asa repede. Si aceasta discutie cu Alex din aceasta zi a fost inceputul la tot, cum am spus mai sus. Daca nu ne imprieteneam nu cred ca ajungeam la petrecere si in niciun caz nu se intamplase ce avea sa se intample.
Mi-am facut temele si am facut o baie fierbinte. M-am ras pe picioare ca era cazul si am inceput sa ma gandesc cu ce sa ma imbrac cand Jenna a intrat in casa. Am coborat pana jos la ea si am intrebat-o:
- Pot sa ma duc la o petrecere in noaptea asta cu Alex? Am facut ochi de catelus si am asteptat raspunsul. Nu avea cum sa ma refuze.
- Pai, cred ca da. Ti-ai facut temele?
- Da, toate si am si invatat.
- Da atunci. Cu ce mergi?
- Vine Alex dupa mine la opt. Si mergem cu masina lui.
- Ok, te las cu o conditie. Sa nu bei nimica si … iti fac eu parul.
- Stai linistita si chiar vroiam sa te rog sa ma ajuti deci ii perfect.
Am fugit pana sus si am deschis calculatorul si am pus muzica. Am inceput sa probez haine si pantofi. Pana la urma am ramas intr-o fusta neagra mulata scurta si un maieu negru cu paiete. Pantofii… ei bine… ii iubesc. Platforme negre. Si mi-am luat niste cercei rosii si o bratara mare tot rosie. Am chemat-o pe Jenna sa-mi faca parul. Cand a terminat nu m-am mai recunoscut. Aratam chiar minunat fata de cum eram dimineata. Am inceput sa ma machiez si am auzit o bataie in usa. Jenna a coborat si I-a deschis lui Alex usa. Am auzit o parte din conversatie:
- Buna, a zis Alex.
- Hai inauntru. Am auzit ca mergeti la o petrecere.
- Da, pe plaja in casa unui prieten. Nu o sa fie probleme.
- Pe asta ma bazez, a ras Jenna. Hai in living sa-ti dau ceva de baut ca Sara imediat coboara. Sti tu, fetele…

8 răspunsuri:
| Tsiitsix3 a răspuns:

`♥.♫.→` Păăiii, Hmm. Antii Droog, Dependetsa..., De cee? Saharra Giirl. numai stiu, scuze dacăă îtsi place, da fundă ca să stiu :* Mersi. Sper sa postezi si partea 2. Ai talenntlove struck`

| Carly22 a răspuns:

Mie-mi place prima parte.Sunt curioasa ce se va mai intampla.Ai sa postezi si partea a II-a?big grinbig grin.
Pai titlul ar putea fi chiar Sahara.Multe carti au numele personajului principal.Sau The independent come dependent. laughing

| RominaMaria96 a răspuns:

Drogul-in viata unei adolescente. sa imi spui daca iti place big grin

| anonim_7176 a răspuns:

Mie mi-a placut foarte mult prima parte, sa postezi si a doua parte...Sunt foarte curioasa sa vad ce sa intimlat la acea petrecere...

| deea1music a răspuns:

Pai dupa ce termin cred ca o sa-o postez pe net sau undevawinking numa azi am inceput sa scriu... oricum dupa ce termin o sa pun saitu pe care o sa-o publicwinking

| Bibi16 a răspuns:

Buna idee.Prima parte foarte frumoasa.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Poti spune ca la petrecerea aia, baiatul acela Alex a drogat-o si asa incetul cu incetul ea a ajuns dependenta.happy

| OanaBeautiful a răspuns:

O supradoza de moarte, funda please big grin happy :*