| Mini_3542 a întrebat:

Vreau sa scriu un DVD, adica sa bag videoclipuri pe el, ca sa le vad la tv. Am o problema. Eu descarc videoclipurile de pe Youtube cu un program. Cand le descarc, ele sunt format mp4. Le-am convertit in avi [ compatibil pentru DivX si Xvid ] si nu merg! Se aud cateva secunde, si se opresc. Ce sa mai spun de vazut? Si, apoi, am mai facut un dvd cu mp4, le-am bagat in format mp4, nici atunci n-a mers.
In ce format trebuie sa le convertesc ca sa-mi mearga pe DVD? Si ce program as putea folosi. Am Vortex DVD-8501C.
Multumesc!

2 răspunsuri:
| Mann02 a răspuns:

Incearca sa folosesti " media encoder" iar cand alegi codecul foloseste xvid sau divx si nu h264

| adita32 a răspuns:

Www.finalvideo downloader...cu programul asta le descarci de pe you tub direct in formatul avi