| BeInnocent a întrebat:

Vreau sa slabesc, fac exercitii in fiecare zi 1 ora acasa, cu un CD si s-ar putea sa merg si la sala in cateva sapt.Are ceva daca mananc DOAR salata ( formata din salata verde,rosii,telemea,cateva picaturi de lamaie, ulei de masline, putin otet si far paine )?
P.S iau si ColonHelphappy

5 răspunsuri:
| valentingb a răspuns:

Sigur ca are ceva. Organismul are nevoie de intreg spectrul de vitamine, minerale. Salata, telemeaua si zeama de lamaie nu iti ofera decat 10% din cat ai tu nevoie. Nu doar ca vei slabi, dar organismul va fi slabit, n-o sa mai ai energie pentru exercitiile tale si o sa capeti o paloare a pielii si cearcane negre, ca sa nu mai spun de ce se intampla cu oasele tale.

| DARCEINGEĂL a răspuns:

Ai un regim prost. Cum crezi ca vrei rezista la sala doar cu o salata?

| kagome17 a răspuns:

Nu este bine sa mananci doar salata, organismul tau are nevoie si de proteine. Poti sa-ti faci putina salata si cu o bucatica doua de carne la gratar, poti sati cumperi si paine cu graham si sa mananci cate o feliuta doua. Incearca sa renunti la orice este prajit; fa-ti ceva fiert sau la gratar. Mananca fructe multe, ai voie si o banana pe zi, incearca sa bei multa apa, intre 2-3 litri pe zi deoarece te va ajuta sa slabesti. Sper ca ti-am fost de ajutor. SUCCES

| skizzo133 a răspuns:

Nu nu ai un regim bun daca continui asa s-ar putea sa reusesti dar nu uita.no fa multa vreme. incepe sa restrangi regimul ca cel dinainte cate putin. stai asa 1 luna apoi cate 1 feliuta de paine cate un pic de carnita.si nu uitaa mananca fructe multe in timpul asta fara banane

| robyD a răspuns:

Pai nu poti manca toata ziua doar salata. daca zici ca faci sport 1 ora pe zi, e foarte bine!