| anonim_4396 a întrebat:

vreau sa va intreb ceva...cum pot sa scap mai repede de cosuri? am foarte multe cosurii dar ma spal pe fata in fiecare si ma dau cu solutie impotriva cosuriilor dar nu disparcrying... ce pot face? thinking

14 răspunsuri:
| danutza a răspuns:

Posibil sa fie o dereglare hormonala ...de ce nu te duci la medicul ginecolog la un control ..prescriindutzi anticonceptionale se rezolva...

| shishilik a răspuns:

Eu am folosit Isotrexin... e foarte bun, sper sa gasesti in farmacii, ca la Vaslui spun farmacistele ca nu se mai importa

| piciuk a răspuns:

Du-te la dermatolog

| WhiteWings a răspuns:

Incearca zinerit dar trebuie sa te tii de tratament...
si seara sa folosesti lotiuni tonice din plante... te pup

| yourfriend_1956 a răspuns:

Skinoren si in cateva zile iti trec toate cosurile zinerit nu e asa de bun pentru ca dupa un timp se obisnuieste pielea cu el.si ca sa nu ti se mai faca pune-ti miere pe fata si stai 30 min iar dupa aceea spala-te cu apa calduta.curati fata dimineata si seara cu un sapun antibacterian nu cu sapun obisnuit pentru ca iti usuca fata si atunci pielea produce si mai mult sebum si iti vor aparea si mai multe cosuri. spirt doar daca ti-ai scos cosul...papa

| Punishment a răspuns:

Hmmm... dimineata si seara te speli cu sapun, te limpezesti si pai te tamponezi usor cu spirt exact pe cos. Pt mine a tinut "tratamentul".
Bafta.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Bună.
Numai un control dermatologic te poate ajuta. Dozările hormonale la endocrinologie. În urma acestor investigații medicale se va știi ce fel de afecțiune este vorba: o infecție a pielii sau o dereglare hormonală ori ceva intern care a erupt la suprafață.
Un diagnostic diferențial și un tratament medicamentos corespunzător te poate scăpa de această problemă.
Comprese sterile cu ceai concentrat de mușețel sau gălbenele (fără machiaj în această perioadă) tamponezi fața și o lași să se usuce. Un tonic antiseptic și o cremă emolientă.
Atenție, evită să pui mâna murdară pe față. Folosește săpun Protex (este antibacterian).
Sănătate și un ten curat fără coșuri.
Pa, pa.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

PRODUSE FARMACEUTICE
Crema cu peroxid de benzi
Deblocheaza glandele sebacee. Eficienta in acneea medie. Efecte secundare: poate irita si usca pielea; de aceea, e bine sa incepi cu concentratia cea mai slaba.
Vitamina A - crema, gel sau lotiune
Ataca punctele negre. Efecte secundare: poate usca pielea; in paralel, foloseste o crema hidratanta fara grasime.
Antibiotice orale
Recomandate in acnee severa. Ar trebui sa scapi de ea in decurs de doua luni. Efecte secundare: tratamentul este de lunga durata, uneori chiar de peste sase luni; e posibil sa nu fie compatibil cu pilula ta contraceptiva.

CE POTI FACE SINGURA
Evita machiajul gras
Reduce blocajul porilor, pastrand pielea curata. Cremele de machiaj consistente pot bloca porii si irita pielea inflamata. Spala-te de doua ori pe zi cu apa si sapun sau foloseste gama Clearasil.
Ulei de levantica sau de arbore de ceai
Reduce inflamatiile. Ambele uleiuri au proprietati antibacteriene.
sper sa-ti fie de folos.batting eyelashes

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Hey! eu folosesc zineryt de 1 luna.si nu mai am niciun cos. e fff bun...si pe retzeta e gratuit.succes:*

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Tre sa faci un schimb de singe cu sex opus

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

E simplu lasa in poce asa am facut si eu si mi-a trecut

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Cumparati argila ca ajuta foarte mult la curatarea pielii.Si evita machiajul si unele creme care mai mult ingroasa pielea si nu sunt de calitate si numa iti apar pete de la ele. Spalate cu protex pe fata de 2 ori pe zi si evita sa pui mana la fata si dati cu argila pe fata cam o data la o saptamana. Sper sa iti foloseasca:*

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Eu nu recomand sa te speli cu sapun deoarece sapunul iti usca foarte tare fata

| Adriana_2214 a răspuns:

Hm si eu la fel am patit.si foloseam tot felul de tratamente scumpe si nimic.hai sa iti spun...1.sa te demachezi mereu seara 2 sa te speli ff des pe fata si sa te dai at cand stai in casa cu nidoflor unguent... e ff bun.gasesti in farmacii... mie chiar mi-au trecut