| Kate99 a întrebat:

vreau sa va intreb ceva, si sigur veti crede ca-s una din fitoasele alea roz, dar nu sunt. Pur si simplu m-a apucat nenorocita aia de melancolie adolescentina. Deci, azi, cand am vrut sa ies afara, am inceput sa sun lume, stiti cum e. Si brusc mi-am dat seama ca nu prea am multi prieteni. Adica stiu ca mai bine putini dar buni, dar vreau un prieten fals, genul de prieten care e bun doar la iesit si barfit, la care nu-i spui secrete si care nu te apara. Dar nu prea stiu cum sa ma imprietenesc cu oameni. Ma puteti ajuta? (intrebare retorica, caci daca raspundeti puteti. Stiu- am facut o cacofonie, treceti peste).

6 răspunsuri:
| ℓαυяα a răspuns:

Aia nu prea sunt prieteni, sunt doar de distractie, mai bine ai putini prieteni si buni, decat astfel de persoane. parerea mea happy

| Kate99 explică (pentru ℓαυяα):

Pai asta am spus si eu, nu? Vreau prieteni...de unica folosinta. Am prieteni buni, si imi ajung cati am, dar vreau si altii drept plan de rezerva. Stiu ca suna a profitorie, dar sa fim seriosi, cine nu are din astia?

| Behindyou a răspuns (pentru Kate99):

Da, asa-i. Sunt necesari prietenii astia "de unica folosinta". Intrebarea e...ai pe cineva pe care poti numi "prieten pe viata"? Daca nu gasesti o persoana care a zbura din celalat capat al lumii pentru tine, atunci, toti sunt de unica folosinta.

| Kate99 explică (pentru Behindyou):

Am prieteni buni. Dar nu asta e ideea.

| Behindyou a răspuns (pentru Kate99):

De unde stii? Ti-am zis sa-ti pui intrebarea asta.
Unu om isi gaseste UN SINGUR PRIETEN ADEVARAT. Ceilalati sunt doar pe cativa ani, pe cateva luni sau saptamani. Nu poti sa ai mai multi prieteni adevarati.

| Kate99 explică (pentru Behindyou):

Ok, vad ca ati deviat cu totul de la subiect. NU v-am intrebat asta ca sa imi discutati viata personala, ok? Alegerile mele sunt ale mele si punct. NU asta v-am intrebat.