| Manescu_Darius_1994 a întrebat:

Hey,hey TPU!
Am un prieten foarte bun...problema este ca s a suparat pe mine (nu stiu de ce...)
Am niste colegi in clasa care pun vorbe in gura la alti...nu au creier dar au gura mare...si prietenul meu s a dus la cartierul colegilor... si a doua zi,il intreb ce face si el imi raspunde "nici sa nu ma intrebi ce fac,ai inteles!"
Vreau sa speculez ca suntem doi baieti(prieteni foarte buni)
L am intrebat de ce s a suparat pe mine si el a spus ca nu vrea sa spuna(mai tarziu,am intrebat un coleg de incredere ce s a intamplat si mi a
aspuns ca toate fetele au sarit pe el si au spus vrute si nevrute despre mine catre el)
EX:Ca vreau sa l bat
Dar el a spus ca nu asta e motivul,am incercat sa i explic ca nu e asa( ca nu l am barfit )
Imi puteti spune,va rog din suflet,cum sa ii explic ca nu e asa si cum sa l conving sa mi spuna motivul, multumesc!

Răspuns Câştigător
| drogh a răspuns:

Spune-i că gura lumii este cea mai rea piază şi de la ea poţi afla lucruri despre care nici tu nu ştiai că le-ai făcut sau zis. Aminteşte-i că eşti cel mai bun prieten al lui şi că nu l-ai putea bârfi într-un mod atât de josnic mai ales la nişte colegi duşi cu arca lui Noe.Convinge-l de faptul că tu eşti nevinovat şi că nu ştii ce s-a întâmplat iar dacă el nu vrea să îţi destăinuie, probabil o face intenţionat să te calce pe nervi şi să te vadă cum te milogeşti. Dacă treaba asta nu merge, aşteaptă-l să-şi revină deoarece cu siguranţă, TOT EL TE VA CĂUTA!

| Manescu_Darius_1994 explică (pentru drogh):

Crede-ma ca m-am rugat de el zi si noapte,zi si noapte dar tot nu vrea sa vorbeasca
cu mine!
Eu nu il barfesc, il laud!
Poate o sa vada intrebarea asta, sa vada cat de mult imi pasa de el
dar el o tine ca ivan cu fluieru ca nu stiu ce! CE NAIBA?
Si eu cred ca ii place sa ma milogesc de el! Cu mine nu m ai are ce discuta!
VEDE CA MA STRADUI SA II EXPLIC SI EL NEAGA!
Ce naibi am facut, sa mi spuna colegii, ca sa stiu si eu!

3 răspunsuri:
| Aasdfghj a răspuns:

Prietenul tau nu are incredere in tine. Ar trebui sa-ti pui cateva semne de intrebare.
Nu ai ce sa faci acum, lasa sa treaca 2-3 zile si incearca din nou sa ii explici.

| drogh a răspuns:

Nu te mai stresa, relax. Până la urmă el va veni la tine şi atunci poate nu vei mai fi disponibil şi va ajunge să se roage aşa cum o faci acum tu acum. Totul în viaţă se plăteşte.