| albinutavesela a întrebat:

Vreau sa va intreb daca este neaparat o "regula" ca in primele luni de menstruatie aceasta sa vina neregulata? Dau funda happy

5 răspunsuri:
| RedFantasy a răspuns:

Nu e neaparat o regula. Sunt fete care au menstruatia regulata si carora le vine la o data fixa si sunt si fete care au o menstruatie neregulata ( la mine au trecut 3-4 ani si tot e neregulata).

| Fatamuntilor a răspuns:

Asta se intampla la majolitatea adolescetelor.Dar reglarea se face cam in doi ani.
Corpul uman e un intreg,, mecanism'' si are nevoie de o adaptate can intervin schimbari.De aceeia ea nu este regulata

| Karina77 a răspuns:

Nu este o regula...este pur si simplu ceva normal, asa se intampla mereu in primele luni pana se regleaza data, nu ai de ce sa te speri big grin

| albinutavesela explică (pentru Karina77):

Dar poate sa imi vina regulat din primele luni?

| Karina77 a răspuns (pentru albinutavesela):

Este posibil...depine si de organismul fiecaruia happy. In primele 2-3 luni si mie mi-a venit pe aceeasi data si dupa a inceput sa se schimbe, imi venea cam la 10-15 zile diferenta fata de luna precendenta.