| WeGirls a întrebat:

Vreau sa va spun ca acum 2 saptamani eu eram totul in clasa[la scoala] toti colegii erau cu mine. Nimeni nu ma lasa la o parte. Acum insa.am ajuns nimic. Mai am 5 colege care mai stau cu mine. sad Ele inainte nu mi-au fost bune prietene dar acum nu stiu sunt? Ele mi-au spus ca celelalte ma barfesc pe la spate si ca o colega a zis ca-i iau popularitatea. Ce fac? Nu vreau sa raman singura. Deci intrebarile sunt: 1.Sa le cred pe cele 5 colege? 2.Cum fac sa fiu iarasi populara clasei [ sa fiu totul in clasa] ? FUNDAA!

Răspuns Câştigător
| Tweetymrrr a răspuns:

Dacă erau atât de "de treabă" fetele astea 5, stăteau cu tine de prima oară, nu după ce te certai cu restul. Bine, e posibil totuşi ca ele să spună un adevăr, aşa's prietenii în ziua de azi, tu ai încredere în ei, iar ei te bârfesc.
Ştii, părerea mea e că popularitatea asta face bine doar într'o oarecare măsură. Adică, dacă înainte colegii te plăceau, iar acum fără ca tu să te schimbi nu'ţi mai vorbesc, înseamnă că ei au ceva. Ţie să nu'ţi mai pese atât de chestia asta cu "nu mă mai bagă'n seamă colegii", ei pierd, nu tu.

6 răspunsuri:
| MMadalina a răspuns:

Nu ai cum sa fii pe placul tuturor. Ce-ti pasa daca x sau y te barfeste? Atata paguba! Atata timp cat ai prieteni ( chiar daca nu sunt multi) care te asculta si iti sunt mereu aproape, de restul nu ar trebui sa iti pese chiar atat de mult.

Bafta!

| BAIATUL a răspuns:

Nu cred ca trebuie sa fii populara fiindca aia nu sunt prieteni cum ai zis tu ca toata clasa era in jurul tau, cel mai bine ar fi sa afli cu adevarat care iti sunt prietene si cu care te intelegi bine adica acelea care sunt cu tine si la un necaz si la o bucurie si cele care nu te barfesc pe la spate, incearca sa fii tu insuti si o sa vezi ca o sa fie bine pentru ca cei care te apreciaza o fac pentru felul tau de a fi nu pentru ca esti populara.

| Sakira200 a răspuns:

Oamenii pin la urma se satura sa fie condusi de cineva,ca cineva sa le fie sef,sa fie totul,incepe a te birfi, apoi a se indeparta, apoi tot sati mai faaka diverse chestii.Cum se simt ei sa umbe dupa tine,sa fie cu tine ca nsite catelusi? Lumea se satura draga, sa fie subalternii tai, bafta incontinuare dar sa stii nu poti fi iar iubita de toti

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Una e sa ai multi prieteni si alta sa vrei sa fii chiar totul.Chiar... da' de ce vrei sa fii tu totul in clasa? Nu suporti sa fie cineva mai tare ca tine? Astea mi se par fite.Da... vrei sa ai lumea la picioare, dar fii atenta: n-o s-o ai! laughing

| Rawwrr a răspuns:

Vrei sa fii populara clasei?laughingFa cea ce te caracterizeaza,ce simti, ce trebuie sa faci, nu juca dupa cum spun altii.Bafta!kissIar in legatura cu popularitatea, las-o balta, in viata asta nu merita

| ZzOoZzOoleRo a răspuns:

O problema destul de complicata.Ai avut foarte multi prieteni falsi, la final raman decat prietenii adevarati.Este foarte greu ca sa fii mereu in centrul atentiei si daca stai sa te gandesti nu te ajuta cu nimic ( asta este parerea mea ). Incearca sa fi mai darnica, mai iubitoare, mai ajutatoare nu stiu cum sa iti zic. Sper ca ti-am fost de ajutor happy