| ღ♥√εđεŧtą ♥ღ a întrebat:

vreau si eu ceva program pentru a decupa poze de pe deskopt [cand poza e pe deskopt] sau d altundeva... aveam un program cred ca era de la windows. dar nu-l mai am.imi puteti spune si mie un program de asta va rog:X

Răspuns Câştigător
| palaghianu a răspuns:

Foloseste butonu PrtScr(PrintScreen) de la tastatura cu imaginea de care ai nevoie activand pe desktop. Api deschizi paint, dai ctrl+V, iar dupa, folosesti unealta croop pentru a decupa ce ai nevoie. Apoi:Save, Save as...

1 răspuns:
| deea_1980 a răspuns:

Photo scape.Eu pe asta il folosesc. Uite o poza si tu, dupa ce il descarci, dai pe SCREEN CAPTURE. si gata. Sper ca te-am ajutatlove struck