| dana39668 a întrebat:

Vreau si eu niste idei pentru a decora o clasa (de la scoala). Este si clasa de chimie. dar nu vreau ceva serios. Cat mai creativ ar fi foarte bine! funda

Răspuns Câştigător
| dragos161 a răspuns:

Poti sa decorezii pereti cu anumite formule chimice care sa le faci prin ceva haios
adica fiecare simbol sa fie inlocuit cu ceva care seamana cu el
sau poti sa puii 2 eprubede pe perete iar deasupra lor o imagine cu un fum al unei reactii
big grin

1 răspuns:
| EduardTPU a răspuns:

Asta e o misiune imposibila adica nu poti vorbi de o clasa de chimie si de neseriozitate asa cum zici tu...adica chimia aduce cu ea numai seriozitate,tensiune, plictiseala si multe altele asa ca sper sa te descurci si sa faci clasa de chimie mai frumoasa.(ai putea incepe prin eliminarea tabelului periodic de pe perete care iti ofera sau iti va oferi numai amintiri neplacutelaughing) Anyway am vorbit la modul general, bineinteles ca sunt si cazuri de exceptii care vad chimia cu alti ochi si a caror camera personala arata ca un laboratorlaughing No offense pentru cei care se simt cu musca pe caciulawinkinglaughing