| Sandra2571 a întrebat:

Vreau si eu niste statusuri cool si daca s-ar putea sa rimeze si pot sa fie despre orice(prieteni, iubire, viata) happy FUNDA!

Răspuns Câştigător
| DidiChanx3 a răspuns:

Stiu am un talent nativ,sa folosesc un zambet fin pe post de sedati

Sunt o fata cu tupeu si fac numai ce vreau eu:X

Adu-ti aminte ce greu iti este sa te schimbi pe tine insuti si vei intelege atunci cate sanse ai cand incerci sa-i schimbi pe ceilalti.

Prietenii adevarati tin la tine Si sunt langa tine si la rau si la bine Nu te barfesc pe la spate Ci te ajuta chiar in toate

Nu mai sunt fetita pe care o stiai tu mai demult... Poate nici n`ai observat de la un timp am mai crescut

Vreau ceva doar pentru mine,ca stiu cum sa-mi mearga bine,daca ma intreb de tine...du-te tare cat te tine!

Te privesc cu sila, nu-mi provoci decat mila Plagi incontinuu si spui ca doar tu esti de vina Stii…dar e putin cam tarziu Nici eu nu sunt asa cum as vrea sa fiu

orice minut,e un inceput,viata merge inainte indiferent de ce ai facut,poate ai gresit, poate ai mintit,ti-am mai spus,ne vedem acolo sus

Te tin la distanta,Ma fac ca nu iti dau importanta,Situatia`i mai complicata,Sunt o fata RASFATATA

Multi imi gasesc defecte impresii in cap,zi de zi cate un fraier se crede baiat de baiat

Nu incerca sa ma judeci dupa aparente,Sau dupa vorbe scoase de niste zdrente

Am invatat sa iubesc tot ce era al meu,Dar am putut sa traiesc si fara ce nu aveam!

Zambeste celor ce te urasc sa simta ura ta,Zambeste celor pe carere ai iubesti,sa simta dragostea ta,Iar daca vreodata cei pe care ai iubesti te vor trada,zambeste sa simta indiferenta ta

Intodeauna fetele au iubit cu inima, dar cum baietii nu au reusit sa treaca dincolo d forme, s-au hotarat si fetele sa nu mai treaca dincolo d portofele

Chiar de-ar fi greu, tot as zambi si chiar daca as fi plina de probleme,tot as glumi!,pentru ca stii,viata e grea si lumea e rea, Cum as putea sa rezist, daca nu m`as purta asa?

Barfa'i pentru prosti, deci lasa'i sa vb lasa'i sa se agite go on stii ca nu conteaza, in lumea printeselor nu exista rautate

Nu sunt fitoasa nici alintata dar stii ceva nu...

http://pedanny.blogspot.ro/2012/07/top-statusuri.html

2 răspunsuri:
| raduconstantin11 a răspuns:

Eu am găsit statusuri pe
https://mstatusuri.cabanova.com/

Sper sa te ajute

| AlexVitamiN a răspuns:

" Alfabetul inepe cu A… numaratoarea cu UNU… supararea cu o LACRIMA… dragostea cu tine INGERAS :X:X:X "
»" Pentru lume tu esti cineva, pentru cineva tu esti lumea! Cu multa dragoste, Cineva…. "
Sau cu rima:
1. Nu plange ca s-a terminat ci zambeste ca te-ai scapat!
2. Caut un baiat frumos…sa ma indragostesc… sa ma tina in brate. si sa-l falimentez!
3. Baietii au ceva al lor, fenomenal, dar intotdeauna fetele au rolul principal!
4. Poate am aere-n cap.asta e doar problema mea.nu poti sa ma suporti.asta e doar problema ta.nu ma cunosti.atunci nu te baga!
5. Sunt o fata alintata, pe baieti ii dau pe spate… sunt o fata frumusica si de nimic nu-mi este frica!
6. Ma dau cu sania in congelator ca sa vezi cum ma omor DND!
7. Sunt o fata tare cuminte… stiu sa fac pe oricine din cuvinte!
8. Caut asasin platit cu tarife modice!
9. Ce să iţi fac? Asta e firea, credeai că în viaţă te inşeală doar privirea?
10. Sunt extrem de simplă şi extrem de clară… dar pot fi şi extrem de calmă şi extrem de vulgară
11. Ce buze dulci, cand ma atingi ma simt de parca zbooor Privirea ta, m-ascund in ea, doar ea imi da fiori! :X **[]**Minte de copil, iubire nebuneasca Te ador si nu`mi pasa! :X
12. Sunt o adevarata finete… pacat ca sunt invidiata de multe zdrente
13. Acolo unde dragoste nu e, facem ca ne pricepem!
14. Dacă te-am iertat odată a fost vina ta! Dacă te-am iertat si a doua oară a fost vina mea
15. Si-mi place atunci cand vi si te umilesti, asa-i in viata pe toate le platesti
16. Ochi mari, buze frumoase, Toate fetele din jurul ei pe ea sunt geloase
17. Cand ma gandesc, ca te gandesti, ca ma gandesc la tine, gandeste-te ca ma gandesc, ca te gandesti la mine.
18. Ai grija sa nu calci in cioburi ca te spargi in figuri.
19. Te iubesc si te ador…ca pe-o roata de tractor…
20. Sunt chiar eu, acum ca m-ai vazut, Ai tresarit un pic, si m-ai recunoscut… Esti chiar tu, nu te-ai schimbat prea mult, dar nu zambesti la fel, Cat timp o fi trecut?]
21. Dau Rime corecte` Te ard l sentimente`. Ti se pare un miraj.-eu iti spun ca n-ai curaj.
22. O să ramână amintiri blocate în ochii nostri goi. Că se`nvarte ceasul...