| fonfy a întrebat:

vreau si eu parerile voastre... imi place de un baiat care sta prin apropiere de mine, si inainte treceam pe langa el dar nu ne salutam... iar acum imi place de el, si am facut rost de id lui dar nu ma mai intalnisem cu el, iar acum ma plimbam cu niste prietene, iar de la o distanta mai mare am observat ca el era acolo cu un baiat. cand l-am vazut am intrat intr-o scara de bloc si am stat oleaca dar am iesit, si cand am iesit el cu prietenul lui veneu spre mine, dar mie imi era rusine si am plecat de acolo. in seara respectiva am intrat pe mess si i-am lasat mesaj ca imi place de el, dar de atunci nu a mai intrat deloc pe mess, dar e pe facebook si dintrastea. acum mi-e frica sa numi fi dat ignor. scuze ca e cam mult de citit dar ajutati-ma. dau fundabig grin

Răspuns Câştigător
| goldheart a răspuns:

Scumpa mea fonfy, trebuie sa recunoastem ca ai fost un pic prea directa pentruo fata, si probabil l-ai speriat. Trebuia sa mai ai putintica rabdare, sa va cunoasteti mai bine, sa creati o relatie de prietenie mai intai, chestii d-astea. Credeai c-ai sa rezolvi totul, c-ai sa reusesti sa-l faci sa se indrogosteasca de tine si sa traiti fericiti pana la adanci batraneti daca ii spui direct, pe mess: ''baa, imi place raau de tine!:X''? Ei bine, daca ai gandit in felul acesta, afla ca ai gandit prost, pentru ca baietii, cel mai adesea, se sperie si-o iau la sanatoasa de-a dreptul, cand o fata isi marturiseste sentimentele fata de ei mult prea repede. Baiatul are nevoie de timp ca sa-si faca curaj sa-i spuna fetei de care-i place ceea ce simte si, mai ales, ca o iubeste.
Singurul lucru pe care ai putae sa-l faci ar fi acela de a mai astepta o perioada, sa vezzi cum se comporta, ce spune. Poate rogi o prietena comuna sa-ti faca cunostinta cu el, ca sa incepeti o conversatie. Nu mai fugi cand e prin preajma ta, ca o sa-l faci doar sa creada ca esti inca un copil necopt. Apropo, cati ani aveti?
Sper ca te-am ajutat si-ti urez muuuuult muult succes! Fundita?:*

3 răspunsuri:
| Djlsghtnquuw a răspuns:

Nu trebuia sa ii spui a il placi.Trebuia sa o iei usor, sa vorbiti intai, sa va cunoasteti.Voi nici macar nu va salutati.a fost prea direct.Saluta-l pe facebook, intreaba-l ce face, daca iese la o plimbare.

| Djlsghtnquuw a răspuns:

Cand te intalnesti cu el i-ai putea zambi.Saluta-l pe face, totusi.

| fonfy explică:

Da, dar acum nu mai intra pe mess. e posibil sa-mi fi dat ignor? iar cand ma intalnesc cu el ce trebuie sa fac?