| IngerasulMicutz a întrebat:

vreau si eu sa stiu ce inseamna emo..adica este ceva rau daca esti emo? Intreb deoarece m-au facut unii prieteni asa...chiar si varamea care imi e cea mai buna prietena.Cineva m-a intrebat si daca eu ma tai la mana.:/
Oricum de fel sunt mai sensibila, retrasa. timida, de mult timp nu stiu ce e cu mine, imi vine sa stau mereu suparata si cand desenez(iubesc sa desenez) fac de fiecare data ceva trist, nu stiu de ce dar altceva nu imi place sa desenez.(toate astea inainte sa ma faca ceilalti asa) Credeti ca sunt emosad? Eu nu prea stiu ce inseamna de aia intreb tocmai aici..cand cineva ma face asa, o iau ca pe o jignire si ma enervez angry Dau funda.
Scz de categorie.m-am grabit.

Răspuns Câştigător
| SabbyNightShadow a răspuns:

Emo nu este o jignire, draga mea :3 Si eu sunt emo. Emo este o persoana foarte sensibila cu o parere de sine foarte joasa plus este foarte emotionala(de la asta vine emo) :3 E mai retrasa, in general mai iertatoare si mai buna la suflet insa foarte inchisa...:3 Si eu ma suparam cand cineva ma facea emo dar am invatat sa nu ma deranjeze, stiind ca asta sunt. Inca ceva, cand faci un/o emo intr-un anumit fel de exemplu prost/proasta sau mai stiu eu cum, acel/acea emo nu se va razbuna si nu va spune nimci inapoi decat daca simte nevoia, dar de obicei, acel/acea emo se va duce intr-un loc in care se simte bine si se va gandii la ce motive a avut persoana respectiva sa il/o faca prost/proasta. Si uneori isi descarca supararea pe sine, desenand cu gri insa culoare care rezulta in final fiind rosu... daca stii ce vreau sa zic. Dar asta in cazuri destul de rare, adica nu vad o floare ofilita si hop top la micuta lama.

| IngerasulMicutz explică (pentru SabbyNightShadow):

Scz ca te intreb.dar tu te-ai taiat vreodata cu lama?
Am auzit ca unii fac din asta o obisnuinta.

| SabbyNightShadow a răspuns (pentru IngerasulMicutz):

Sincer,da...am facut-o. Dar dupa cum am spsus, o situatie rara si eram foarte suparata...:3 Poveste lunga

5 răspunsuri:
| Arsius a răspuns:

Emo este un fenomen cel putin scelerat pe care multi tineri il vad firesc, dar care in final nu duce la nimic bun. Pentru sanatatea ta atat fizica cat si mentala este cat mai bine sa nu ai absolut nicio legatura cu cretinismul asta.

| Bd_Michael_1999 a răspuns:

Pai emo vine de la de la emotional exact asa cum te-ai descris asta inseamna emo tristete, ganduri triste, sa fii retras, timid exact cum esti tu.eu as zice sa iti schimbi caracterul deoarece sa fii emo poate duce la cazuri nefericite cum ar fi sinuciderea... Funda?

| IngerasulMicutz explică (pentru Bd_Michael_1999):

Am incercat sa mi-l schimb dar nu pot, cand sunt cu prietenii ma prefac ca totul e bn...ca zambesc ceva de genul.dar mi se ia de chestia asta deci, nu pot sa mi-l schimb.