| Bibutzu a întrebat:

Buna!love struck

Acum 2 ani am avut o relatie frumoasa, zic eu cu un baiat, mai smecheras. Toate bune si frumoase pana pr mea "cea mai buna" mi-a povestit cum se comporta iubitul meu cu ea. frumos, prea frumos. chiar filta cu ea.Lucru care m-a durut asa de tare, nu-i-am dat dreptul la replica si m-am despartit el.Am trimis-o chiar pe pr mea sa ii spuna ca relatai noastara sa sfarsit. Nu i-am mai oferit informatii in plus si el nici la ora actuala nu stie dc -i-am dat papucii.De atunci noi nu ne mai vb. La incepu l-am urat pentru "tradarea lui" dar acum il iubesc. m-am indragostit de el. Nu ne vb de doi ani, nici macar nu ne salutam. ma priveste si eu il privesc avem pr comuni dar nu schimbam nici o vb. Acum sufar pentru ca-l plac si el nu stie. si mi-e frica sa-i spun ( daca as avea cum. tinand cont ca el nu-mi vb si ma crede o fitoasa). nu stiu ce sa fac. il ador. Mereu cand il vad prin preajma. cand ii intalnesc privirae si vad ca nu-i pot vb. ma doare enorm.Stiu ca roata se va intoarce. poate se va razbuna si el pe mine. poate numai am sanse. Sau poate este ceea ce merit. stiu ca ma veti judeca. dar imi deschid sufletul in fata voastra si va cer ajutorul.

Ce sa fac? Nu vreau sa fiu umilita. el e incapatanat si orgolios. mi-e frica ca ori ma va refuza si umili. ori va sta cu mine si se va desparti dureros. daca o sa incerc s adeschid subiectul de mult ingropat din trecut probabil ca se vaintreba :"dc tocmai acum?"El ma priveste mereu. se aseaza langa mine. dar. simt o raceala. Helpp funda, vot. numai ajutati-a!

Răspuns Câştigător
| Dariapm a răspuns:

Buna, scumpa love struck!
Sti ca 2 ani e mult!
Gandeste-te daca el te-a iubit cu adevarat:* si daca te-ai iubit sigur nu o sa faca batjocura de tine:*! Si nu trebuie sa te simti jignita daca i cer sa va impaCatilove struck Lasa orgolui deoparte! Gandeste-te ca il iubesti si il vrei inapoi:* asta este important nu orgoliu. Si daca o sa te refuze care e problema? pleci cu capul sus si o sa ii spui nu-i nimic:* Chiar daca te doare:* dar si pe el o sa-l doara indiferenta ta :*! Te puplove struck si iti doresc sa mearga totul bine si sa va impacati day dreaming!

1 răspuns:
| fuckThisLife a răspuns:

Eu nu te judec, iti spun ca ce ai facut ai facut cu cap, asa merita orice baiat care se da la prietena tahappyscuza-ma ca trebuie sa-ti spun dar uita de dragostea pe care i-o porti caci nu mai merita