| pa1r0c13 a întrebat:

Buna :X mie imi place de cel mai bun prieten al meu stiu ca si el ma place aici nu e nici o problema dar daca o sa stau cu el cand o sa ne despartim o sa mai fim prieteni? mi-e frica sa nul pierd(ca amic)

Răspuns Câştigător
| emillie a răspuns:

Draga mea, e foarte usor sa fi iubita lui dupa ce ai fost prietena lui, adica sari oarecum peste etapa aia de cunoastere, dar n-o sa mai fiti prieteni si e in zadar sa-ti faci sanse ca asa va fi. Te minti singura. Chiar daca veti ramane amici, prieteni la fel de buni ca inainte sigur nu ve-ti fi, caci a existat odata ceva intre voi, e imposibil.
Totusi, esti sigura ca prietenia voastra nu ia totusi o intorsatura ciudata din moment ce va placeti reciproc?
In fine, e alegerea ta. Incearca sa vezi ce conteaza mai mult pentru tine:o prietenie sau o relatie.

5 răspunsuri:
| Elena1234456 a răspuns:

Daca nu risti, nu castigiwinking.

| Eu4EverX a răspuns:

Sti cu e de la prietenie la iubire e doar un pas.

Dupa despartire nu o sa fiti la fel de buni priteni, dar eu zic sa incerci o relatie poate va iesi mult mai bine decat de astepti.

Sucess:*

| klary a răspuns:

Mai bine nu. Nu mai exista amicitie dupa o relatie amoroasa. Astea-s baliverne, ramanem prieteni dup... Mai bine pastrati ce aveti. Un iubit il gasesti usor, un prieten mai greu.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Asta am patit si eu m-am indragostit de cel mai pun prieten(of. dragostea astalaughing ) am fost cu el cam 9 luni dupa in schimb ne-am despartit dar am ramas prieteni la fel de buni ca inainte( aici ai putea sa vezi si cat de bun prieten este daca nu iti va mai fi prieten iti va de de gandit) dar intrebarea u ai abordat-o astfel : daca o sa stau cu el cand o sa ne DESPARIM o ( deci u nu vrei o relatie serioasa... asa ca las-o balta )

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu e neaparat sa-l pierzi ca amic daca va despartiti dupa o relatie, insa asta tine si de ceea ce-si doreste si elhappy