| cris82ro a întrebat:

Ma place si totusi imi spune: "Mai bine ramanem prieteni... mi-e frica sa nu te pierd!" De ce?

Răspuns Câştigător
| viking a răspuns:

E un refuz frumos spus.

14 răspunsuri:
| coryyyyyyyyyyy a răspuns:

Poate ca nu vrea sa te faca sa suferi...probabil @www are dreptate si se gandeste ca daca sunteti prieteni poate sta mai mult timp cu tine...sau nu stiu...

SoftCristi
| SoftCristi a răspuns:

Tine la tine, dar nu in felu' ala.

| Betty18 a răspuns:

Poate k are vreo problema si vrea sa te aperede cv
poate are deja un prieten de care nu se poate desparti
poate parintii... poate crede ca nu este asa cum o vezi tu
cert e ca nu vrea sa iti faca rau...si ca te iubeste

| cris82ro explică:

Pai asa iubire nu prea imi place. vreau sa fie frumos ca intr-o relatie. Prieten bun (si mai bun) ii pot fi si daca sunt iubit! Asta nu intelege ea.

| ing. a răspuns:

Buna.kiss. Probabil ii e teama sa nu te dezamageasca, sau se teme ca nu se va ridica la nivelul asteptarilor tale.Este bine ca te place, si ca tu ii impartasesti sentimentele.Cu siguranta veti fi impreuna.love struck.

| MissCamelia a răspuns:

Depinde cati ani are interlocutorul, daca are 15, e posibil sa creada ce spune, daca e mai mare, te refuza politicos

| www a răspuns:

Prietenii raman prieteni mai mult timp daca intelegilaughing.
Asa, o tipa cu care te combini, e doar o tipa cu care te combini.

Exista mai multe variante.

| AvalohAlyn a răspuns:

Din prea multa dragoste.

| optimista_5827 a răspuns:

Tine la tine ca la o sora/frate. nu ca la un iubit/iubita

Răspuns utilizator avertizat
| Daiana_1737 a răspuns:

Probabil ii e frica sa nu te raneasca...sad imi pare rau...partea buna e ca te place...

| maria4320 a răspuns:

Daca iti spune asta inseamna ca te iubeste mult. Bucura-te de iubire ...eu te consider un mare norocos...

| ZupperSweet a răspuns:

E un mod dragut si elegant de a zice sincer mai bine nu...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Asa ii spuneam eu unui prieten...am fost cu el 2 luni si dupa despartire nu am mai vb deloc
xoxo
by zui