| Floofficial a întrebat:

Buna ziua ajutati-ma si pe mine cu un sfat fumez de la varsta de 13 ani si am 21 in momentul de fata m-am gandit sa renunt la fumat deoarece simt niste intepaturi in inima,cum credeti ca este mai bine si mai sanatos,sa le reduc la 2, 3 tigari pe zi maxim, sau brusc deodata? tin sa mentionezca fumam cam 12-15 tigari pe zi

4 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Daca vrei sa te lasi de fumat...te lasi si gata, nu mai reduci nimic pentru ca daca faci asta nu cred ca vei putea renunta curand, iti vei spune...de maine ma las, trece si maine si zici ca te lasi de poimane si tot asa, mai sanatos este sa te lasi brusc [stiu ca e greu]si consoleaza-te cu ideea ca o faci pentru tine, pentru sanatatea ta

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu te amagi cu reducerea. Tentatia este mare, vei spune ca nu mai conteaza una pe linga cele fumate, etc. Mai bine lasa-le deodata. Si asa organismul este intoxicat.

| Snowfall a răspuns:

Lasa-te brusc, si o perioada evita sa frecventezi locuri in care se fumeaza si sa iesi cu persoane care fac asta. Succes!

| IonutzZ5 a răspuns:

1.Lasate de tigarii daca te doare inima tea afectat organele
2.Mergi la medic urgent