| adrianpintilie88 a întrebat:

Bună ziua am 18 ani și aș dori să vă întreb ceva eu am 11 ani de școală profesională și aș dori să mă înscriu la liceul militar sa mai continui Clasele 11 și 12 la liceu normal adică să fac 13 clase sa dau și Bacul

3 răspunsuri:
| Hyperion7 a răspuns:

Eu vad o soluție sa faci un liceu oarecare și,daca tot ai tu pasiunea asta pentru armata,sa te înrolezi ca voluntar pe timp de vara, ulterior,o iei tu cumva spre o cariere militară.
Cum zicea și furnicuta,cam greu sa intri așa,mai ales din perspectiva politicii lor de admitere,însă dacă așa,poți încerca,vezi, daca e, e, daca nu, caută alta varianta!

| Furnicuta000 a răspuns:

La liceul militar se accepta mai greu situatii ca ale tale