| anonim_4396 a întrebat:

Buna ziua am 18 ani si de doua luni parca nu mai sunt eu.nu mai pot face nimic din ce faceam inainte pentru ca mereu ma simt obosita, trista.nici somnul nici nimic din ce fac nu mai e ca inainte.mereu ma gandesc atunci cand ma doare ceva ca poate fii ceva grav etc.nu stiu ce sa fac sa fiu ca inainte fericita si fara griji.va multumesc!

5 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Ai doar 18 ani nu te mai stresa de pe acum, fi optimista, viata e frumoasa daca stii cum s o traiesti

| IsabelaIssa a răspuns:

Ai doar o perioada nasoala, dar cred ca oricine trece din cand in cand prin asta. Incearca sa iesi din starea asta, sa asculti muzica buna, vesela, sa iesi cu prietenii, sa socializezi. Ocupati timpul cu ceva. Poate iti faci un iubit daca nu ai unul deja, si incearca sa fi propriul tau psiholog, sa iti alungi gandurile rele. Daca vrei te poti duce chiar la un psiholog, poate te ajuta la ceva. Te pup!

| PotHed a răspuns:

Se intampla.

Gaseste-ti un hobby si ținete de el asta o sa te ajute. =]

| JulyStorm a răspuns:

Daca te simti mereu obosita e posibil sa iti lipseasca ceva... poate e o astenie.
Cel ai bine ar fi sa mergi si sa discuti cu medicul de familie, sa iti spuna cam ce analize ar trebui sa faci.

| barbascu a răspuns:

Te pot ajuta eu id meu ellatuyyo69