| AliNuTzA_9627 a întrebat:

Buna? De cateva luni ma simt foarte trista, nu ma mai bucura nimic, ma vad din ce in ce mai urata, nimic nu ma multumeste, nimic nu imi iese bine.Ma simt obosita, nu ma doare nimic dar tot nu ma simt bine. Ce as putea face pentru a ma simtii mai bine? Fac exact ce faceam si inainte doar ca nu am nici o satisfactie, sunt foarte deprimata.Incerc sa ma relaxeaz dar nu simt nimic. Sfaturi va rog.Ms anticipat!

Răspuns Câştigător
Răspuns utilizator avertizat
7 răspunsuri:
| bluepuff a răspuns:

Stiu cum e...nu te lasa dominata de oboseala, tristete etc. Daca nu faci nimic sa schimbi sentimentele astea, ele pot devine " normale " obisnuite chiar zilnice pentru mult timp. Am trecut si eu prin asta, chiar daca e greu trebuie sa continui sa zambesti, bucura-te pentru orice nimic si nu te intrista pentru orice. Fi optimista, ai de ales cum vrei sa incepi ziua, ori esti fericita ori esti trista. Vorbeste cu tine insati, gaseste problema ca poate nu e nici una. Iesi din casa, lasa melodiile triste, iesi in fata, bucura-te de tot ca o singura viata ai. De ce sa fi trista cand poti fi vesela? starile de oboseala le poti trece cu o baie fierbinte, laptic cald:X si un somn lung lung:X. Te vei simti mai binetongue. Mai uita de probleme, nu te mai stresa degeaba, esti inca tanara ai timp de toate. Acum cat esti copil fi happy, traieste copilaria fiindca anii astea nu se mai intorc. O sa fie destul de greu cand o sa mai cresti, nu grabi lucruri aduncand greul de acum. Poti fi cum vrei tu sa fi, starile de fericire, triste [etc] sunt " puse de tine", nu te ataca singura, nu-ti ingreuna zilele...zambeste ca si cum ar fi ultima data, traieste ziua ca si cum ar fi ultima. succes! pup :*

Răspuns utilizator avertizat
| ladylove a răspuns:

Gaseste-ti un hobby nou:dans, volei, citit. orice sau iesi cu prietenii.

| AliNuTzA_9627 explică:

PAi cum sa ma simt bine sau sa ma relaxez cand lucrez de la 17 ani intr-o casa de batrani in Spania.Am liber numai duminica, in cursul saptamnanii stau in casa, facand curatenie, mancare si tot mensajul batranilor.Am trecut prin multe poate asa s-a umplut paharul, multe nopti nedormite. Mi-as permite toate capriciile din punct de vedere material, muncesc pentru asta, dar nu am alte alternative, munca nu pot sa o las. Dar nu ma bucura nimic.Nu vad lucrul care ar putea sa ma schimbe.sad

| Blue_2059 a răspuns:

AMBITIE!
Asta e raspunsul!
Ia'ti inima in dinti si in dimineata urmatoare cand te trezesti spune:Gata! E de ajuns! Vreau sa ma schimb!
Ai prietene.iesi cu ele.Practica diferite activitati.(shopping), cea ce iti place tie.

Succes! Si nu uita:"Totul se rezolva daca ai ambitie"

| unknown_5004 a răspuns:

Alina, poate un baiat?batting eyelashes
in compania caruia sa te simti bine.
Nu stiu, chiar miar place sa te ajut, dar nu-s in stare sa o fac pentru ca si eu trec prin aceeasi problema, si si eu am trec prin multe sad.
Ai grija de tine :* love struck si sper sa iti fie mai bine in viitor.