| Andreeatrb a întrebat:

Salut, de ceva vreme mă confrunt cu o problema zic eu destul de nașpa.
Uneori ajung la concluzia ca e posibil sa sufăr de depresie.
Am probleme foarte mari cu somnul, lucru care ma face sa ma simt obosita toată ziua, adorm extrem de greu, din cauza ca ma gândesc la anumite probleme.
De ceva timp, pur și simplu nu ma mai bucur de lucrurile pe care obișnuiam sa le iubesc, oarecum nu mai am niciun fel de interes.
Totuși am zile în care simt o oarecare motivație.
Mare parte din timp îl petrec singura, nu prea am prieteni și cred ca și asta este un motiv care agravează situația.
As dori sa schimb acest mod de viață, dar nu știu cum sa procedez.
Ceva sfaturi dacă se poate?

2 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Cati ani ai?
Esti eleva de: gimnaziala, liceu, studenta sau esti adult si lucrezi, ori stai acasa?
Depimnzand de varsta ta iti putem da sfaturi si pareri.

| Miruna333 a răspuns:

Singurul lucru este sa apelezi la un psihoterapeut, acesta te va ajuta.