| lamasanustefan a întrebat:

Buna ziua. Am 18 ani, si pana acum nu am fumat deloc.
Am cumparat un pachet de tigari Kent, si am fumat o tigara.
Si acum mj-e rau si ametesc.
Oare de ce?

Răspuns Câştigător
| zurick a răspuns:

Pentru că nicotina e nocivă. Nu o să-ți zic să te lași din încercarea asta că nu e ca și cum ai asculta neapărat, însă sunt curioasă din ce motiv ai încercat. Că e cool? Nu e. Că fumează și prietenii? Dacă nu acceptă că ești nefumător, nu-ți sunt prieteni. Că poți socializa mai ușor? Poți face asta și fără una.
Efectele negative cred că le știi deja...

7 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Fiindcă ai băgat în tine oxid de carbon, care ți-a stricat globulele roșii și nu ami ajunge sânge destul la creier.

| siriusblack98 a răspuns:

"Oare de ce?" Se spune că de regulă răspunsurile se află în întrebări. Așa că:
"Buna ziua. Am 18 ani, si pana acum nu am fumat deloc.
Am cumparat un pachet de tigari Kent, si am fumat o tigara."

| mont a răspuns:

Așa e la primele tigari, nu ești obișnuit cu fumatul. Nu e neaparat rău ca încerci, dar grija însă sa nu ajungi dependent/sa fumezi excesiv.

| UnDiavol a răspuns:

Îți distrugi sănătatet după te trăzesti de ce suferi de anumite boli eu zic sa nu fumezi nu merită stai departe de fumat

Alegerea este la tine facă vrei sau nu eu ți-am dat un sfat frățește bafta

| liliana77any a răspuns:

Corpul tau numai este invatat cu tutunul si nicotina.

| Nick007e a răspuns:

Pentru că fumatul dăunează grav sănătății. Ce zici nu am dreptate? Mii de oameni nu știu cum să scape de ele și tu te înveți? Ați bați joc de corpul tău

| anonim24248 a răspuns:

Ai tras prea tare, probabil.