| Dxmstefania a întrebat:

Bună ziua, am o întrebare!
Am făcut profesionala și apoi m-am mutat în Iași, vreau din tot sufletul să continui scoala ca după să fac ori postliceala ori facultatea de medicina, rămâne de gândit.
Totuși trebuie să mă înscriu la un seral, menționez ca eu și muncesc! Am văzut acum pe google ca există un Liceu FEG (aparent credeam ca e doar Postliceala) și e tot cu seral, nu înțeleg de ce nu au o pagina de Facebook sau ceva, nu gasesc multe informatii despre ai, a fost cineva acolo?
Au profil uman?
Când oare să merg pentru perioada de înscriere?
Are legătură liceul FEG cu Postliceala FEG?

3 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Din paacte, nu poti face nici postliceala si nici facultatea de medicina, pana nu termini liceul si nu iei BAC-ul!

| Furnicuta000 a răspuns:

FEG e genul de institutie unde dai banul si iei diploma deci daca te duci acolo la liceu si postliceala nu o sa fie nicio problema, o sa intri si o sa iei diploma daca ai bani. Dar nu te astepta sa si inveti ceva pentru ca nu prea se face scoala.
Iar facultatea de medicina e alta mancare de peste, e o facultate foarte grea si trebuie sa te intretina cineva 6 ani pentru ca e aproape imposibil sa ai serviciu, esti toata ziua la cursuri si mai ai si de invatat acasa

| StanCatalin a răspuns:

Buna seara
Sunt din Iasi si cunosc FEG stiu si unde au sediile in oras
FEG se ocupa pregatiri profesionale in mai multe domenii