| Hfhaffj a întrebat:

Am o problemă. Am intrat la liceu si am cunoscut o fata foarte frumoasă si simt ca imi place de ea. Am vorbit destul de mult pe internet si din cate mi-a spus si ei îi cam place de mine. Tin sa specific ca ne cunoaștem de o lună. Săptămâna trecută mi-am făcut curaj si am invitat-o la o întâlnire.Totul a decurs ok, am râs, am discutat, mi-a spus că i-a plăcut.Acum nu stiu, ar trebui să adopt o altă atitudine cu ea? Gen la întâlnire nu am făcut nimic special eu, doar am luat-o in brațe.Imi puteți spune va rog cum sa ma comport in continuare pentru a distinge puțin atmosfera, pentru a ii da impresia ca vreau sa o combin sau așa?
În curând voi ieși iarăși si mi-am pus în gând să fiu puțin mai îndrăznet, doar ca nu stiu cum sa abordez situația pentru a fi cat mai spontan.
Mulțumesc!

2 răspunsuri:
| WolfgangKreutzfeldt a răspuns:

Frate nu grăbi lucrurile stai ușor si frumos. Tre sa fii atent cu fata sa ii observi ce ii place, ce nu, fă-o sa rada, sa vb despre ea. Si sa nu faci prostia monumentală de a purta o masca adica să faci cv nenatural doar ca asa ti-ai impus. Mergi ușor si fa exact dar exact ceea ce simti pe moment. Nu sta să iti faci planuri ca de obicei ele se duc pe ** imd ce trebuie sa le pui in practica. Sunt atâtea posibilități dar planul de obicei e fix. E bine sa fii flexibil, să te adaptezi pe moment. Asa ca sfat pune si cumpără un trandafir la fată ( vezi ce culoare ii place ) du-o într-un loc mai frumos decât cel de data trecută. Si faceți cv mai deosebit, de ex întreab-o dacă vrea să va plimbati cu hidrobicicleta, mergeti la zoo, etc. Sau poti sa stai pe cv mai sigur o înghețată in parc, o prăjitură, chestii din astea. In concluzie : Atenție sporita la ce ii place fetei, nu fa planuri de acasă ca la întâlnire se duc si nu in ultimul rând sa fii natural. Succes la întâlnire flăcău.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna!
Cel mai bine e sa fii natural. Lucrurile decurg de la sine. Daca te place, o sa ii placa si gesturile tale, chiar daca sunt putin stangace, pentru ca daca tu o sa fii in largul tau, si ea se poate simti in siguranta sa fie in largul ei.
Bineinteles, sa nu intreci masura, pentru ca poti strica tot. Lasa totul sa se intample in ritmul propriu, nu te grabi, raspunde natural gesturilor ei.