| ioanap43 a întrebat:

am o problema, nu e așa de gravă pentru unii dar as aprecia daca m-ar sfătui cineva.Intr-o zi, am fost pe afara cu o prietena și cu un prieten de al ei pe afara, eu având o boxa mai micuța portabila, ei puneau muzica la ea, țin să menționez că era o boxa JBL GO2, Costa undeva pe la 120 de lei, dar eu am investit în ea și îmi plăcea foarte mult că se auzea bine, țin să mai menționez că eu și cu acel prieten al prietenei mele bune, am avut conflicte în trecut, necajeli, jigniri, chestii din astea egoiste, care sa mă facă pe mine de tot că actul (scuzați exprimarea), până la urmă am mers la prietena mea acasă, stăteam linistiti in camera prietenei mele și ascultam la boxa mea muzica, mai târziu un pic a mai venit și alt prieten, tot ascultam muzica și vorbeam și chestii din astea și la un moment dat când ieșisem cu prietenul acela care venise mai târziu, am ieșit cu el in curte sa fumeze o tigara și vorbeam și chestii de astea, când ne-am întors înapoi în casă știu că boxa încă era, dar când a fost sa plec acasă, boxa nu mai era, sau cel puțin nu o mai găseam, prietenul asta cu care am ieșit de la început, mi-a mai luat odată boxa, fara să recunoască că a luat-o, într-un fel pot sa zic că a furat-o, dar atunci am reusit sa fac rost de ea, acum nu știu ce s-a întâmplat, că prietena mea zice că nu e nicaieri un casă și că nu știe unde e, că m-am certat cu ea de mai mult ori și am pus-o să caute și ea zice că nu o găsește. Nu știu ce să mai cred, îmi trebuie neapărat acea boxa și nu știu ce să fac... Va rog ajutați-ma, nu știu ce să cred, ori chiar nu o găsește prietena mea, deși nu e prea posibil pentru că altundeva nu avea unde să fie, ori o fi ascuns-o ea și nu vrea să mi-o dea, ori a luat-o unul dintre prietenii aia.

Răspuns Câştigător
DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Ai patru variante:
- nu faci nimic;
- vorbesti cu prietena ta si respectiv acel baiat si poate recuperezi boxa;
- vorbesti cu cei de sus si le spui ca mergi la politie (chiar daca nu o faci);
- chiar mergi la politie big grin

Bafta!

4 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Mai degrabă cred că a luat-o băiatu ăla, ea dacă a rămas cu el n-a văzut nimic? sau nu înțeleg, când te-ai întors în casă era și abia când a fost să pleci n-ai mai găsit-o? analizează bine tto ce-ți amintești, discută și cu ea detaliile și vezi poate vă dați seama cine ar fi fost și când cu boxa în cameră.

| ioanap43 explică (pentru Adry05):

Fix in ziua in care am 'pierdut-o', când trebuia să plec acasă, atunci nu am mai găsit o, și am stat sa o caut

| anonimadinAlba a răspuns:

Îndepărtează te de astfel de persoane, nu mai iti pierde timpul cu persoane care fura, mai ales ca tu ai dus boxa aceea ca să ascultați muzica si sa va simțiți bine, nu ca să îți fie furata de asa zisi "prieteni". Ei ar trebui sa aprecieze ca te ai carat cu ea după tine (desii nu reprezinta o greutate semnificativa)

| ioanap43 explică (pentru anonimadinAlba):

Da, ai dreptate, dar nu știu dacă pot să mă îndepărtez de acea prietena, suntem prietene de mici și mna, de mult timp văd că a început să fie cam toxica, dar e acel tip de prieten pe care nu l poți lăsa, inca nu știu ce s-a întâmplat cu boxa, dar sunt sigură că a luat o cineva, că nu avea cum să dispară așa dintr o data, dar mulțumesc pentru răspuns