| ʚiɞ_Semy_1989 a întrebat:

Tocmai am sustinut Evaluarea Nationala la Limba Romana si initial ma gandeam la o nota bunicica, ce depaseste 9.5.
Acum am constatat ca am facut o mare greseala.
In momentul in care am taiat un cuvant cu o singura linie orizontala, am completat cu raspunsul corect deasupra. Practic, ca si cum as scrie intre randuri. Este considerat semn? In cazul in care da, se anuleaza lucrarea sau..se scade din nota...
Parca stiam ca daca nu este un semn grav..lucrarea scade cu un punct. (de la 10 la 9 spre exemplu.)

Multumesc.

7 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Evident că se anulează.

| ʚiɞ_Semy_1989 explică (pentru anonim_4396):

Nu s-a anulatwinking

| anonim_4396 a răspuns (pentru ʚiɞ_Semy_1989):

Îmi pare rău

| ʚiɞ_Semy_1989 explică (pentru anonim_4396):

Si totusi, ghici cine a intrat la cel mai bun liceu din oraswinking

| anonim_4396 a răspuns (pentru ʚiɞ_Semy_1989):

Nici nu știi cât de mult mă bucur pentru tine, surioaro.

| Anon31241212 a răspuns:

Nu este semn. Nu ti se anuleaza lucrarea. Cand am dat si eu am taiat de multe ori si am scris deasupra. Succes!

| ChocoHeart a răspuns:

Si eu am facut pa fel...
Stai linistita, nu se intampla nimic.