| Vlad4658 a întrebat:

de 3 zile vorbesc cu o fata minunata pentru mine am cunoscut-o pe Facebook ma uita si am vazut, mi-a placut enorm news feedul ei si am intrat pe ea logic nu cu buna cf, i-am zis ce imi place si am intrat in vorba cu ea, am aflat repede fostele relatii era singura. Am zis sa ne vedem vineri dar nu a mai putut si am vb la telefon 1 ora simteam ca ii face placere sa vb cu mine am vorbit 1 ora desi nu ne am vazut vreodata. Nu bea nu fumeaza nu frecventeaza cluburile desenaza o fata cum imi doresc de mult, caut de atata timp. ea a avut 3 relatii in care lumea si a batut joc de ea si a suferit enorm si acum nu mai vrea relatie chiar daca poate da semne sa ma placa cica nu acum, nu zic pe loc dar nu vrea sa imi dea sansa sa ii demonstrez ca nu sunt ca restul, nu ma grabesc dar urmeaza sa iesim luni si nu vreau friendzone nu cu ea e speciala si chiar mi-as dori sa fiu cu ea, ii e frica sa nu fie din nou ranita sa nu esueze din nou crede ca o sa ma plictisesc odata si odata si ca nu a dat norocul peste ea acum e foarte draguta copilaroasa are 16. Luni ce sa fac sa vb despre relatie? Dau funda un ajutor pliz e o ffata minunata ranita vreau sa fiu langa ea numai ca nu vrea sa imi acorde o sansa, se ataseaza repede si nu mai vrea asta mi-a spus dar nu pot lasa o asemenea fata sa imi scape ne si potrivim apropo. un sfat?

Răspuns Câştigător
| 393Dan a răspuns:

Las-o pe ea prima de relatie sa vorbeasca daca inca nu-i sigura. Jobul tau e sa iesi cu ea, s-o faci sa se simta bine si sa vada ce tip de treaba esti. Si-ti promit ca ea singura ar sa inceapa vorba de relatii si "ce-ti place la o fata? etc"
Nu forta relatia si ai s-o cuceresti.

| Vlad4658 explică (pentru 393Dan):

Mi-e frica de friendzone stii intri nu mai iesi de acolo...

| Vlad4658 explică (pentru 393Dan):

Adica am inceput sa vorbim ba aseara ne am certat pe cine lasa ultimu msj de nb laughing) si ne trimiteam inimioare si etc cred ca e bine laughing)

| 393Dan a răspuns (pentru Vlad4658):

Da, vezi, se-nmoaie x) Degraba si sarutul vine.

| Vlad4658 explică (pentru 393Dan):

Dq laughing) maine ies cu ea la suc si ultima data mi-a zis ca doar ca prieteni laughing) as vrea eu sarut din prima

11 răspunsuri:
| BroascaCuElice a răspuns:

De ce te grabesti in halul asta? Vezi sa nu o sperii.
Va cunoasteti de 3 zile, trebuie sa ai rabdare cu ea pana cand o sa considere ea ca meriti o sansa.
Iesiti pur si simplu ca prieteni pana cand o sa va cunoasteti mai bine si o sa va apropiati mai mult, restul vine de la sine

| christall a răspuns:

Nu te grabi si nu-ti pune sufletul pe tava pana nu e serios.Nici nu v-ati vazut!

| Vlad4658 explică (pentru christall):

Problema e ca i am zis ne vedem si zice stii ca doar ca prieteni nu,, eu zic da ok
dar nh ce sa fac,,, vreau sa fie a mea

| christall a răspuns (pentru Vlad4658):

Atunci nu insista. La inceput puteti fi prieteni.

| Vlad4658 explică (pentru christall):

E ciudat nu cred cai de mine tr sa iesim azi oricum ne vedem cand trec la scl de dim si nu mia ma raspuns si nu m-am mai dus ok imi place de ea pana face lumea asa sa vad ce are de zis acum laughing) ca doar ea a zis sa iesim la 2 happy tot ia nu mi-a raspuns

| christall a răspuns (pentru Vlad4658):

E clar ca nu e interesata, imi pare rau ca esti dezamagit. Daca era interesata, venea si daca afara era potop..intelegi tu.

| Vlad4658 explică (pentru christall):

Da cica avea treaba dar am incerca stii sa-i vb mai mult ca amici cu somn usor ai grija de tine sufletel zapacita etc si culmea ii place laughing)