| Anonimul2332 a întrebat:

Eu fac baschet de 3 ani, dar acum a venit un antrenor cu care facem performanta si alergam foarte mult.Problema e ca mie nu imi mai face placere sa ma duc la antrenamente si ma simt obligat sa fac asta.Deci,nuvreau sa fac baschet de performanta ci vreau doar sa joc cu prietenii din placere,sa ma distrez, dar nu stiu cum sa le spun parintilor... vreun sfat?

3 răspunsuri:
| FlyingFox a răspuns:

Parintii ar trebui sa te sustina in orice, inclusiv cand vrei sa renunti la ceva. Daca nu vei mai merge la antrenamente nu inseamna ca nu vei mai face miscare si vei juca baschet din placere. Nu e ok sa faci ceva obligat si cu persoane pe care nu le agreezi. Ar trebui sa inteleaga acest lucru happy Succes.

| diana26 a răspuns:

Spune-le ca inainte iti placea basketul, dar cu profesorul acesta nou nu mai faci fata si nu poti sa te concentrezi. Spune-le adevarul si te vor intelege

| tputpu a răspuns:

Salut! Eu te sfatuiesc sa le spui inainte sa fie prea tarziu! Sant sigur ca ei te vor intelege, deoarece sunt parintii tai si ei sunt fericiti daca tu esti fericit. Sper ca te-am ajutat!