| ForbiddenLove a întrebat:

Eu am fost ceva timp la antrenamente la baschet si la inceput mi-o placut mult, am dat ce ii mai bun din mine ca sa ajung in echipa de avansate apoi am facut antrenamente cu fetele de la avansate; am fost si la niste meciuri etc. dar am inceput sa ma plictisesc sa merg tot timpul la antrenamente si m-am lasat de acest sport (nu am mers la antrenamente decat un an... aproape un an). Cum eram la avansate nu mai aveam timp de nimic nici de invatat nu prea aveam timp doar seara dupa ce veneam de la antrenamente si eram prea obosita sa ma concentrez si adevaru este ca niciodata nu am vrut sa fac un sport de performnta...am vrut sa fac de placere. Din pacate in ziua de azi nu mai poti sa faci un sport de placere cu un antrenor decat de performanta.Ideea e ca profesorul meu de sport de la scoala ma inebuneste sa merg la antrenamente ca am calitati si blahblahblah. Ce sa le spun sa nu ma mai tot intrebe? Nu pot sa ii spun la antrenor ca nu am vrut niciodata sa fac un sport de performanta pentru ca nu vreau sa se supere.Deci ma puteti ajuta?batting eyelashesVa rog mult de tot! Sper ca nu v-am plictisit prea tare.

Răspuns Câştigător
| gHelena a răspuns:

Hey! Nu uita ca lucrurile cu adevarat importante sunt acelea pe care tu le consideri necesare pentru viitorul tau si pentru dezvoltarea ta ca persoana si personalitate. In ceea ce il priveste pe profesorul de sport, incearca sa porti o discutie serioasa cu el si sa ii explici argumentat decizia pe care ai luat-o. Fii sincera cu el si spune-i ca tu iti doresti sa practici acest sport pentru ca iti place si vrei sa te mentii in forma. Poti aminti si de faptul ca prioritatea ta din acest moment este studiul si fa-l sa inteleaga ca renuntul tau nu trebuie luat ca pe un afront, ci ca pe o decizie spre binele tau. Spor in toate sa ai!

1 răspuns:
| EllyFMS a răspuns:

Nu ma lasa mama