| CassandraCass a întrebat:

Ma numesc Cassandra si am aproape 13 ani.
Nu stiu daca am postat unde trebuie intrebarea dar sunt sigura ca ma veti atentiona voi.
Bun...astazi la ora de matematica, eu am raspuns ultima oara asa ca trebuia sa aleg un numar din catalog(pentru a alege urmatorul elev care merge la raspuns)
M-am gandit la o gramada dar dintr-o data, din ciuda, am spus o fata care mi-a facut din rautate cateva probleme in anul scolar trecut si am spus numarul ei, 1. Dar, grabinduma nu m-am gandit ca nu e frumos si ca m-am cam hazardat.
Ea(impreuna cu discipolele) au inceput sa-mi spuna lucruri ca,, vaca imputita,,,, curva,, e. t. c in gura mare, cu profa in clasa.Profa nu a zis nimic.
S-a dus la raspuns, a luat 4.
Vine la loc, ma injura si spune ca ar trebui sa-mi fac cruce.Nu mai spun nimic, cu speranta ca se va linisti, dar nu.
Vine aproape de mine(sta langa calorifer) si deodata nupa ce pleaca profa(eu stateam pe scaun) incepe sa ma traga puternic de par si sa-mi dea palme...trebuia sa ma apar asa ca s-a pornit o bataie de zile mari...pritene de ale mele au intervenit(stiind ca nu rezist mult, nu sunt buna de bataie), punanduse in fata mea ca sa ma apere, impreuna cu cativa baieti ca sa ne desparta.2 colege au plecat sa o cheme pe diriga.
Diriga a vorbit cu noi si a pus-o sa-si ceara scuze. Ea s-a fofilat ca de ce trebuie si tot asa.Pana la urma a spus din obligatie. Dupa aceea a spus ca tot o vaca am ramas si nu-si cere ea scuze de la mine. I-am spus din ura ca acum chiar ma bucur ca am pus-o pentru ca i-a dat profa 4.
Problema este ca ea este f populara si mai draguta decat mine si a aflat toata scoala, sunt nepopulara scolii in momentul asta.Mai o problema:orice spune ea, e la moda(la fel si cele 2 prietene) si orice barfeste despre mine, e adevarat si normal, ea are dreptate.
CE SA FAC?

3 răspunsuri:
Raul9004
| Raul9004 a răspuns:

Doamne Doamne... ce să faci?
Îmi spune te rog Domnişoara Cassandra ce ar putea face cineva cu popularitatea? Adică sincer, ce ar face în viaţă, nu la şcoală sau liceu? Cu siguranţă nu îi va aduce un post mai bun. Faptul că arată mai bine o duce spre cea mai veche meserie din lume, mai ales cu acest comportament. Vorbeşte cu părinţii, şi cu profesorii, iar dacă te mai ameninţă sau se mai ia de tine te poţi duce la poliţie. Acesta e sfatul meu...
În rest, încearcă să o ignori...asemenea specimene nu merită nici măcar o privire din partea unui om care are într-adevăr ceva în cap...happy

| Punct a răspuns:

Fi indiferenta, va ceda :]
Daca ea este frumoasa pe exterior, asta nu inseamna ca si in interior este la fel. Este mult mai important sa fii frumos in interior, vei avea mult mai multe avantaje.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Du-te si cumparai o cola ca poate te iarta dar inainte de a eu da scuipa in ea