| AlexaTeoLaz a întrebat:

Sunt eleva in clasa a 8 a si am o problema cu profa de fizica. La ore, eu si cu alti elevi ne-am mutat si pe mine m-a intrebat daca avem voie sa ne mutam. Diriginta ne lasa, asa ca i-am spus ca da (alti colegi au raspuns si ei ca da). Profa a zis ca o sa o intrebe pe diriga, dar eu nu stiu daca a mai facut asta. La finalul orei, aceasta m-a chemat la tabla si din fericire am fost salvata de clopotel. A spus ca o sa ma asculte maine din toata materia. Eu nu stiu tot foarte bine. Cum as putea sa ma pun mai bine cu profa? Cum as putea sa o fac sa nu ma mai asculte?

2 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Completeaza-ti golurile pana maine si maine demonstreaza-i ca stii de zece cu felicitari. Nu exista alta solutie sa impresionezi un profesor, decat invatand la perfectie la materia lui (ceea ce este, oricum, obligatia ta)

| Lucian121 a răspuns:

Daca are ceva cu tine tot o sa ti acorde o nota mică chiar dacă stii, o sa te întrebe și altceva pana n-o sa mai stii. Încerca sa-ti vezi de treaba ta. O sa-i treacăwinking