| AllexanderMahone a întrebat:

Buna ziua oameni buni.Ma numesc Alex si am 15 ani. Vreau sa ma apuc de fumat.Nu stiu cum sa ii zic mamei sau tatei.Voi ce ziceti? Ar fi bine sa fumez pe ascuns? Si cu cate tigari sa incep

Răspuns Câştigător
| Catalina990099 a răspuns:

Nu te apuca. apoi o sa iti fie foarte greu sa te lasi. Gandeste-te la sanatate, la bani cheltuiti inutil. de ce vrei sa te apuci de fumat?

3 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Pai le zici motivul pentru care vrei sa te apuci de fumat si atunci ei o sa inteleaga, ca presupun ca ai un motiv foarte bun

| Kerre a răspuns:

Pentru inceput cred ca ar fi bine sa te dai de 3 ori cu capu de pereti sa te trezesti. Nu o sa incep acum sa explic ca fumatul aduce doar probleme, iti agraveaza sanatatea etc. Dar ar fi bine sa te gandesti la tine in primul rand, cum ai vrea sa iti traiesti viata si cum ai vrea sa fie viitorul tau. Dar daca vrei asta foarte tare asteapta macar pana implinesti o varsta mai mare, acum traieste-ti copilaria.

| Bobbye a răspuns:

Genul asta de intrebari mi se pare cel mai penibil.
Sfatul meu este sa iti traiesti copilaria aparent trista pe care o ai si lasa prostiile astea, de banii aia ia si mananca.