| baiatulbaiatbaietel a întrebat:

Buna ziua TPU
Am 13 ani si sunt in clasa a sasea
am avut o iubita smechera tare de clasa a opta vreo 3 luni
si multor baieti le era ciuda pe mine
si dupa ce m-am despartit de ea au inceput sa apara necazurile cu alti baieti
ei au inceput sa se ia de mine
in special unul
el este amic cu fosta mea iubita
si m-a amenintat ca daca mai fac eu pe smecherul la scoala vine el si vede daca mai sunt asa smecher
(se refera ca ma iau la scoala de cei care se iau de mine in legatura cu fosta iubita si sunt gelosi)
asa...
si eu i-am zis sa vina la scoala ca il astept oricand
el are 14
si a venit joi la scoala mea si m-a prins in vestiatul de sport
si mi-a pus mana in gat si a inceput sa ma injure si sa ma ameninte
asa...
vineri m-am dus si eu la scoala la el si l-am asteptat la poarta
si l-am urmarit pana m-am asigurat ca nu maj este cu nici un coleg de al lui
si m-am luat de el
eu sunt mai rau de felul meu
"Thug" laughing))
si am facut si vreo 7 luni box
deci automat stiu sa bat cat de caT
asa
si m-am luat de el si l-am lovit urat de tot
de i-am umflat botul
ma rog...
nu vreau sa mai intru in detalii
si m-a amenintat dupa pe facebook
ca ma asteapta la scoala cu niste colegi de-ai lui, luni
acum mi-e cam frica
Ce sa fac?
sa il parasc la diriginte sau sa incerc sa mai aduc si eu pe cineva si sa-i boxam?laughing))))
(Imi cer scuze ca am scris asa mult)

8 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Explica-le parintilor tai. Vor gasi ei solutia.

| BoOoMbOnik a răspuns:

Doamne, câtă prostie!

| Sn4k3 a răspuns:

Aduna-ti si tu niste prieteni si FIGHT laughing, daca tot sunteti asa de tari. Normal ar trebui sa ii zici dirigintelui, dar eu nu as face asa ceva, deci nu pot sa iti zic sa faci asta. Bafta! Apropo, vedeti sa nu iasa prea urat, totusi sunteti mici.

| Sadop a răspuns:

Dacă ai fost atât de bătăuș încât " să-i umfli botul " acum acceptă consecințele.
Ce să-i spui dirigitelui? " Domnul, am fost atât de tont încât să-l bat pe unul mai mare și acum mi-e frică că vine și își ia revanșa? "

| Pinocchio a răspuns:

O sa ai mari probleme daca cauti sa va bateti.
Fii destept si fa ca smecehria ta sa se transforma in istetime.
"Mai mult cu mintea decat cu forta!"
Risti sa fii exmatriculat din scoala si sa se scade nota la purtare daca faci amenintari si provoci batai.

| Carla01 a răspuns:

"aşa" rolling on the floor), păi cred că la toţi le e frică de tine laughing, eu zic să vă bateţi până vă sună apa-n cap rolling on the floor)

| Eme_Ema_1983 a răspuns:

Spune-i mamei tale ce s-a intamplat si sa anunte politia sau sa vina cu tine la scoala ce ceva serios

| A3ndrei a răspuns:

Mai bine vorbesti cu dirigintele si ii explici situatia si ti-o rezolva el intr-un fel sau chem baietii si ii batihappy