| Andric a întrebat:

Bună ziua TPU, am varsta de 14 ani pot spune 15 peste o luna, iar astazi, am achizitionat un vape. ( nu am tras foarte mult din el si nu am de gand sa-l trag in piept iar substsnta nu are nicotina). Dar de cand am inceput sa trag simt ca nu primesc destul aer adica trebuie sa casc ca sa simt asta si destul de des.
Stie cineva de ce simt acest lucru si ce pot face in legatura cu asta?
Eu cred ca ma gandesc acolo si la lucruri rele si atunci imi fac filme in cap cum ca nu pot respira si asa e. Va rog ajutati-ma! Iar la vape nu prea vreau sa renunt!

Răspuns Câştigător
| Octavian123456 a răspuns:

Eu cred ca e de la faptul și ca nu ești fumător și nu ești obișnuit/ă și de la faptul ca vape-ul se trage în piept nu în gura pentru ca, dacă tragi în gura tu riști mai repede sa faci cancer la gat(și vape-ul conține substanțe daunatoare)

1 răspuns:
| PumpkinDoll a răspuns:

Vapatul e mai bun decat fumatul, dar daca nu ai fumat niciodata nu te apuca nici de vapat, e o varianta care te ajuta sa te lasi de fumat.