| Beatrice077 a întrebat:

Bună ziua, TPU! Îmi este scârbă de cum a ajuns România. NE-AM făcut de râs în toată Uniunea Europeană
Unii Europenii cred că Românii și Romii sunt aceeași apă și pământ, dar asta nu-i adevărat. M-am săturat să fim criticați și văzuți ca naiba din vina Romilor care se duc și practică cerșitul, furatul, prostituția ăia ne-au făcut de râs al naibii de rău.
Okay să precizez ( Eu n-am nimic cu Romii, eu am ceva doar cu ăia care se duc să fure). O mai avem și pe agramata aia de Viorica Dancila, hoțul de Dragnea. De ce naiba suntem conduși de hoți și agramați? Aaaa da pentru că oamenii bătrâni de la țară i-au votat pentru o sticlă de unei. Îmi este scârbă ...Cred că ati observat și voi că în România este promovată prostia, în scoli este permisă violența verbală cât și fizică. Bătaia de joc este la ordinea zile, mulți copii fumători.
Vouă vi se pare normal cum a ajuns România? Mie sincer nu. Eu în luna mai urmează să plec în Japonia ( știu să vorbesc Japoneză) și când o să mă întrebe Japonezii din ce țară sunt, o să intru în pământ de rușine. Suntem văzuți ca naiba și nimeni nu facem nimic.
Opinii vă rog!
Sorry pentru categorie!

Răspuns Câştigător
suntserios
| suntserios a răspuns:

Tiganii care sunt prinsi la furat si alte alea au buletin romanesc. Nu poti invinui niciun european ca ne pun in aceeasi oala. E tot dreptul lor, nu e cazul sa analizeze ei tara si populatia de la noi. Plus sunt suficienti romani care ne fac de cacao in Europa.

Cat despre Dancila si Dragnea... au ajuns acolo pentru ca ei reprezinta majoritatea. Si daca ar merge toata tara la vot PSD tot ar avea un procent enorm. Oricat nu am vrea sa recunoastem, majoritatea Romaniei e cea reprezinta realitatea si e needucata si prefera politica de cancan decat lucruri educate. Ca te invarti tu in cercuri in care se considera ca psd promoveaza prostia si smecheria, sa stii ca esti in minoritate.

Cat despre Japonia. nu au ajuns tiganii pana acolo si nici Dancila.