| Mire2000 a întrebat:

Bunăă, am nevoie de ajutorrr puppy dog eyes. Numele meu este Ciubîcă Mirela... și aș vrea niște prescurtări drăguțe, nu conteză dacă sunt doar de la prenumele "Mirela". Ajutor, va rog!

Funditzăă

5 răspunsuri:
| KDily a răspuns:

Mir,Miri,Mire,Mia,Ela,Ire,Mimi,Mie,Eli,Iri
Am si eu o prietena pe nume Mirela si toata lumea ii spune Ire. Sper ca te-am ajutat cat de cat :*

| Mire2000 explică (pentru KDily):

Da, m-ai ajutat! Dar ''Lre'', când îl pronunti, nu sună, nu știu... Adică mi se pare...

| Mire2000 explică (pentru Mire2000):

''Ire*,scuză-mă

| KDily a răspuns (pentru Mire2000):

Ma rog, eu doar ti-am propus! Tu alegi! :*

| dydysweet a răspuns:

Eu cred ca mitchie ti se potriveste, cand citesti suna ca si cum ai spune Mici, mi de la mirela si ci de la ciubica ...numele Mirela ar veni din latina, provenind din verbul mirari - a se minuna, a uimi - adevaratul sens fiind minunata.